Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Britský herec, hudebník a model Robert Pattinson (celým jménem Robert Douglas Thomas Pattinson) se narodil 13. května 1986 v Londýně. Patří mezi nejvíce vydělávající herce současnosti.

Nejznámější filmy

Jeho otec Richard se živil dovážením veteránů z Ameriky a jeho matka Clare pracovala v modelingové agentuře. Robert má dvě starší sestry - Lizzy a Victorii. Vyrůstal v Barnes na londýnském předměstí.

Kariéra

S herectvím začal ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling, do něhož jej zasvětila jeho matka.

První větší film, v němž se objevil, byl snímek Království prstenu. O rok později ztvárnil roli Cedrica Diggoryho ve filmu o čarodějnickém učni Harry Potterovi s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Objevil se poté ještě v dílu Harry Potter a Féniův řád. V dramatu Little Ashes ztvárnil umělce Salvadora Dalího a o rok později přišla jeho životní role v upírské Twilling sáze Role upíra Edwarda Cullena ve filmu Twilight sága: Stmívání (Twilight), mu přinesla velkou popularitu. Zamilovala se do něj nejen Kristen Stewart, ale i milióny dívek po celém světě. Díky úspěchu Twilight ságy se začaly další role jen hrnout. V roce 2009 si zahrál po boku Umy Thurman v historickém dramatu Miláček a se svou kamarádkou Reese Witherspoon v dramatu Voda pro slony.

V březnu roku 2009 začal Pattinson natáčet pokračování ságy Stmívání s názvem Twilight sága: Nový měsíc (New Moon). Tento film přišel do kin v listopadu 2009. Dále byla natočena pokračování Zatmění a dvoudílný Rozbřesk. Také se objevil v dalších pokračováních Twilight sága: Zatmění (2010), Twilight sága: Rozbřesk – 1. část (2011) a Twilight Sága: Rozbřesk – 2. část (2012).

Pattinson kývl na nabídku role Batmana v nově chystaném zpracování této legendy. V této roli by se měl objevit v létě 2021, kdy by měl mít nový Batman premiéru. Pattinson se stane nástupcem Christiana Balea, Bena Afflecka nebo Vala Kilmera

Osobní život

V minulosti byly jeho přítelkyněmi herečka Kristen Stewart zpěvačka Katy Perry a údajně i herečka Nikki Reed a modelka a herečka Riley Keough

Už v roce 2008 se mluvilo o jeho vztahu s herečkou Kristen Stewart, oficiálně však svůj vztah oznámili až v červenci roku 2012. Dvojice se rozešla v květnu 2013. Od září 2014 chodil se zpěvačkou a tanečnicí FKA Twigs V dubnu 2015 bylo potvrzeno, že se dvojice zasnoubila. V říjnu 2017 Robert zásnuby odvolal a s FKA Twigs se rozešel.

Články