Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Robert Kodym je český rockový zpěvák, skladatel, textař, kytarista a zakládající člen kapel Lucie a Wanastowi Vjecy.

Narodil se 20. února 1967 v Praze.

Nejznámější písně

Tak mi to teda nandey
Sbírka zvadlejch růží
Slečna Anna je za vodou
Dotknu se ohně
Andělé
Lucie
Laura
Panic
Kdo je český král?

Kariéra

V nahrávacím studiu stál poprvé v osmnácti, kdy se přičinil o dvě písně na desce Jiřího Korna (1949). Od té doby se podílel na vzniku více než třiceti alb.

2000 koupil zámek Bečváry u Kolína, který postupně rekonstruuje.

Dlouhodobě se hlásí k monarchismu. Už před rokem 1989 byl sympatizantem Petra Placáka (1964) a hnutí České děti, které vydalo Manifest Návrat krále. Domnívá se, že by se Česká republika měla stát moderní konstituční monarchií jako Velká Británie, Španělsko, Švédsko nebo Norsko.

Osobní život

V době největší slávy měl dle svých slov stovky žen, které mu prošly i postelí. Také chodil s topmodelkou Jaroslavou Rytychovou (1969) nebo herečkou Lindou Rybovou (1975).

Netají se ani tím, že v té době mu drogy ani alkohol nebyly cizí. Rovněž přiznal, že tvrdé drogy mohly za rozpad kapely Lucie. Kvůli pervitinu a kokainu se totiž začaly měnit osobnosti jejich členů.

Ještě své 55. narozeniny strávil v Psychiatrické léčebně Červený Dvůr blízkoČeského Krumlova, která se specializuje na léčbu závislých na alkoholu, drogách agamblerství.

Posléze se ovšem zklidnil a své soukromí si začal střežit natolik, že manželství se Zuzanou Tokárovou bylo několik let tajemstvím. Oženil se s ní po dvouleté známosti roku 2000. Mají dceru Amélii Annu (2006).

Články