Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Barbadoská zpěvačka a herečka Rihanna, vlastním jménem Robyn Rihanna Fenty, se narodila 20. února 1988 v Saint Michael na Barbadosu.

Největší hity

Rihannino dětství bylo ovlivněno závislostí jejího otce na kokainu a tím, že mezi rodiči nepanoval zcela klidný vztah. Jejich manželství skončilo rozvodem. To bylo zpěvačce čtrnáct let.

Kariéra

Objevil ji hudební producent Evan Rogers, když jel na Barbados na dovolenou. Její singl Pon de replay obletěl rádia celých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the Sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005. V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off (duet se Seanem Paulem) opět vyhrávají na všech amerických hitparádách.

Rihanna po celém světě prodala desítky milionů alb a singlů, řadí se právem mezi nejprodávanějšího umělce všech dob. 18 března 2011 prodala Rihanna více než 6 milionů kusů alb a více než 28 milionů digitálních singlů v USA. Prodalo se přes 10 milionů singlů ve Velké Británii. Rihanna poté byla označena jako nejlepší umělec 21. století. Získala několik ocenění včetně World Music Awards za nejlepší prodej na světě-popový umělec ŽENA a žena Entertainer roku a v roce 2011 Brit Award za nejlepší mezinárodní sólovou zpěvačku. Nashromáždila celkem 4 ceny Grammy, 4 ceny American Music Awards a 15 cen Billboard Music Awards.

Osobní život

Za svůj život randila hned s několika slavnými muži, mezi které patří zpěvák Drake, model Dudley O´Shaughnessy, herec Ashton Kutcher, herec Ryan Phillippe, herec Josh Hartnett basketbalista Matt Kemp nebo zpěvák Chris Brown. Ten ji několikrát surově napadl a jejich vztah krachl. Poté to spolu zkoušeli dát několikrát dohromady, ale jejich láska nevytrvala.

Od roku 2017 byl jejím partnerem saúdský obchodník Hassan Jameel.

Od listopadu 2020 se začal řešit její vztah s rapperem A$AP Rockym, ale vystupovali spolu již dříve. Na konci ledna 2022 vyšlo najevo, že je Rihanna těhotná.

Profily na sociálních sítích

Články