Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Britský moderátor Richard Hammond se narodil 19. prosince 1969. Proslavil se především díky pořadu Top Gear, který moderoval v letech 2002 až 2015 společně s Jeremym Clarksonem a Jamesem Mayem.

Kariéra

Hammond promoval na vysoké škole v Harrogate z televizní produkce, po promoci pracoval jenom jako spíkr v rádiích, poté uváděl lifestylový program Men&Motors. V roce 2001 se dostavil na kamerové zkoušky do obnoveného televizního pořadu o autech, Top Gearu V září roku 2006 se málem zabil při natáčení jedné epizody do Top Gearu kdy mu na Dragsteru Vampire praskla pneumatika. Strávil asi šest týdnů na JIPce s poškozením předního mozkového laloku. Zranění má trvalý vliv na změnu jeho osobnosti.

Po odchodu z Top Gearu se vrhl do motoristického televizního pořadu The Grand Tour

Má přezdívku Křeček, protože požírá v televizi papír. Přezdívku dostal od diváků.

Kromě Top Gearu moderoval také pořady Brainiac: Šílená věda a britskou verzi Drtivé porážky.

Osobní život

Jeho žena je o pět let starší, jako Amandu Etheridge si ji vzal po narození prvního potomka, dohromady mají dvě dcery Izzy a Willow.

Patří mezi nejznámější britské osobnosti, žije na zámku ve Walesu, jeho koníčkem je nákup beznadějných aut a jejich další renovace. Údajně si nebělí zuby, nebarví si vlasy, už nepije a nepere se, prochází krizí středního věku, již pět let tvrdí, že je mu 38 let. Miluje Porsche 911. Hraje na basovou kytaru.

Profily na sociálních sítích

Články