Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Český herec, komik, moderátor, zpěvák, tanečník a bavič Richard Genzer - zvaný také Geňa - se narodil 20. prosince 1966 v Praze.

Tanec má v krvi. Vystudoval taneční konzervatoř, na které poznal svého kamaráda Michala Suchánka.

Kariéra

Po studiích začal pracovat jako tanečník ve skupině UNO a později vystupoval i v muzikálech jako např. Krysař, West Side Story nebo Dracula. V roce 2000 spolu s Michalem Suchánkem, Veronikou Žilkovou a Josefem Cardou účinkovali v zábavném pořadu TV Nova Tele Tele. S Michalem Suchánkem pak ještě chvíli "blbli" v pořadech MR. GS a Kalendář Míši a Ríši. Zahrál si i v několika filmech. Jmenujme například Kameňák 2 nebo Sněženky a machři po 25 letech.

Další bránice poškádlil v pořadu TV Prima Partička. Kde vystupoval s Michalem Suchánkem, Ondřejem Sokolem a Igorem Chmelou. Později se tahle veselá partička personálně obměnila. Ubyl Sokol, přibyl slovenský herec Daniel Dangl a Michal Novotný. Následovala TGM: Talkshow Geni a Míši a v roce 2015 se tým Partičky přesunul na TV Barrandov, kde vznikl nový pořad La Parta. V roce 2019 po oblíbené improvizační partičce sáhla opět TV Prima a od května 2019 vysílá pořad s názvem Parta z penzionu. Partičku můžete vidět i na divadelních prknech. Se svým představením pravidelně obráží republiku.

V roce 2018 účinkoval Richard Genzer v taneční soutěži StarDance. Do soutěže naskočil na poslední chvíli jako náhradník za zraněného Václava Koptu. S tanečnicí Janou Zelenkovou skončil v pátém kole. Ve StarDance 2019 si vyzkouší trochu jinou roli - porotce. Spolu s tanečníkem Janem Tománkem nahradil oblíbeného porotce Radka Balaše a Václava Kuneše.

Osobní život

Jeho exmanželkou je zpěvačka Linda Finková, se kterou má děti Viktorii a Matyáše. 6 let chodil se speciální pedagožkou Markétou Jiránkovou, kterou i požádal o ruku. Poté byl ve vztahu s blonďatou vysportovanou Pavlínou Kalinovou. Během tohoto vztahu Richard zářil a objevoval se s ní velmi často na veřejnosti. V roce 2021 zdrcený Richard uvedl, že od něj Pavla odešla a že ji stále miluje.

Články