Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Reynolds „Rey“ Koranteng je český televizní moderátor. Narodil se 2. srpna 1974 v Praze.

Kariéra

Po maturitě nastoupil do obchodního oddělení společnosti Meteopress Později vystudoval obor Politologie a mezinárodní vztahy na vysoké škole CEVRO Institut a získal tak magisterský titul.

Od roku 1994 působí na TV Nova nejprve jako moderátor počasí Od roku 1999, poté, co se generální ředitel této instituce Vladimír Železný rozešel se servisní organizací CME a Nova začala vysílat z Barrandova moderuje hlavní zpravodajský pořad této stanice Televizní noviny od 1999 ve dvojici s Lucií Borhyovou Spolupracují i na magazínu Víkend.

V době jejího těhotenství se vedle něj střídaly Michaela Ochotská a Kristina Kloubková

Osobní život

Jeho matka je Češka jménem Ludmila, otec pochází z Ghany On sám v této africké zemi strávil několik prvních let života. Z města Akkra se ale později vrátil s maminkou do Prahy kde vyrostl pokládá ji za svůj domov. S otcem má velmi neutrální vztah – vystudoval sice v Čechách medicínu ale nechtěl toto zaměstnání provozovat mimo Afriku, proto v ní zůstal.

S manželkou Monikou mají dcery Vanessu (1995), Sofii (2006) a Leontýnu (2015).

K jeho zálibám patří šachy a létání, mj. na kluzácích

V roce 2012 vysoudil na skupině Ringier Axel Springer částku 300 000 korun, protože jí vydávaný deník Blesk napsal, že má poměr s Lenkou Lacinovou.

Články