Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rak je čtvrté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ ve stejnojmenném souhvězdí. V západní astrologii je považován za negativní, introvertní a vodní ovládané Měsícem. V historii byl zobrazován i jako krab nebo humr.

V západní astrologii je Slunce v jeho konstelaci zhruba od 22. června do 22. července, v té sideralistické zhruba od 14. července do 6. srpna.

Charakteristika

Toto znamení je symbolem ryzí péče: rodiny, domova, kořenů, tradic. Ti, co se v něm narodí, milují bezpodmínečně a velmi čistě, jsou ale také velmi senzitivní, křehcí a zranitelní.

Nosí srdce na dlani, často jsou plní melancholie, protože jim ho už někdo kdysi zlomil. Přesto se nevzdávají a nadále hledají svou velkou lásku.

Charakterizuje je starost o druhé, nikdo pak nedokáže vykouzlit pocit domova tak dobře jako oni. Mají značnou trpělivost a velkorysost směrem k chybám druhých. Jde tak o znamení empatické a intuitivní, neustále sledující náladu ve svém okolí. Bez ohledu na masku lidí je tyto schopno odhadnout a prokouknout, neboť vidí i to v nich hluboko skryté. Necítí-li citovou jistotu, stahuje se do své ulity. Nevěří logickým argumentům, ale spíše své intuici alias vnitřnímu hlasu.

Raci bývají stydlíni, dokáže je rozhodit i poměrně nevinná, avšak ve špatnou chvíli vyslovená otázka či poznámka. Často si k sobě hledají parťáka, který jim prošlape cestu, někoho silnějšího a charismatického, o něhož se budou moci opřít

Jsou kreativní, ale také nepraktičtí. Neumí hospodařit s penězi.

Barva: bílá, stříbrná, zelená, fialová.
Živel: voda.
Opačné znamení: kozoroh.
Kameny: měsíční kámen, perly, smaragd, diamant, korál, zelený jaspis, medový jantar, chalcedon.

Jak si ho získat

  • Máte-li potíže, věřte mu. Je vždy první, kdo přijde na pomoc, touží být potřebným.
  • Je plný strachu a obav. Bojí se o své blízké, materiální zabezpečení, děsí je nemoci a nejistota budoucnosti. Nemluvte s ním o ničem, co by  tyto vize vyvolalo.
  • Buďte trpěliví, bývá obvykle pomalý.
  • Pokud vás pozve k sobě domů, neodmítejte. A přineste něco užitečného do jeho domácnosti.
  • Pochvalte mu dům, byt či připravené pohoštění, snažte se být zadobře s jeho rodinnými příslušníky.
  • Jestliže se vám chce s něčím svěřit, pak všeho nechte a poslouchejte.
  • Nezapomeňte na jeho narozeniny.

Vhodná povolání

Kuchař, restauratér, hoteliér, majitel penzionu, číšník, pekař, obchodník s potravinami, učitel(ka) v mateřské škole, chůva, zdravotní sestra, ošetřovatel(ka), hospodyně, lékař, sociální pracovník, realitní makléř, spisovatel, personalista, bytový designer, švadlena, krejčí, módní návrhář, rybář, námořník, obchodník s uměním, starožitník, historik, pracovník v muzeu, kurátor, archeolog, komunální politik.

Celebrity v tomto znamení narozené

Princezna Diana (†1997)
Courtney Love (1964)
Lionel Messi (1987)
Robin Williams (†2014)
Harrison Ford (1942)
Sylvester Stallone (1946)
Tom Hanks (1956)
Vladimír Čech (†2013)
Michal David (1960)
Jiří Grossmann (†1971)
Karel Gott (†2019)
Waldemar Matuška (†2009)
Dana Medřická (†1983)
Petra Němcová (1979)
Vladimír Ráž (†2000)
Ivan Trojan (1964)
Helena Vondráčková (1947)

Články