Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Filmovou pohádku Princ a Večernice natočil režisér Václav Vorlíček na motivy klasické pohádky spisovatelky Boženy Němcové O Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi.

Obsazení: herci a postavy

Děj pohádky Princ a Večernice

Hlavní hrdinou pohádky Princ a Večernice je princ Velen, kterému starý král svěří péči o království. Velen během jediné noci provdá své tři sestry, jeho švagry se stanou Větrník, Měsíčník a Slunečník. Princ Velen se zamiluje do jejich sestry, krásné Večernice.

Král nemá pro čin svého syna pochopení, a tak se Velen vydává do světa, aby našel své sestry, jejich ženichy, ale především Večernici. Cestou musí překonat řadu překážek, například kupci a lapkové, ale také zlý Mrakomor, krutý vládce všeho nečasu. Mrakomor si navíc klade nároky na krásnou Večernici. Velen však není zhýčkané princátko, i když se tak může na první pohled jevit. Skrývá se v něm neskonalá odvaha a vytrvalost, které mu poslouží v boji s Mrakomorem o krásnou Večernici...

Zajímavosti

Pohádka se točila v ateliérech, dále pak na zámcích Ploskovice a Hrádek u Nechanic. Mrakomor sídlil na zřícenině hradu Krakovec u Rakovníka. Natáčelo se také v okolí Mostu (měsíční krajina) a další záběry ve skalním městě v Adršpachu.

Články