Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Český šéfkuchař Přemek Forejt se narodil 16. dubna 1987 v Brně.

Kariéra

Forejt působí společně s Radkem Kašpárkem a Janem Punčochářem jako porotce kulinářské soutěže Masterchef Česko. Poprvé se v této úloze objevil ve třetí řadě Masterchef Česko 2019. V únoru 2020 se stal porotcem 4. řady Masterchef Česko 2020.

Přemek Forejt je šéfkuchař a guru olomoucké restaurace Entreé, je osobitý nejen svým zcela inovativním přístupem ke kuchyni, ale také svou image. Ingredience, které používá ve své kuchyni nejvíce, si nechal dokonce vytetovat na levou paži.

Nadějná hvězda ale nemusela vůbec zazářit, Přemkovým snem nebyla od začátku kuchařská profese. "Chtěl jsem být herec, ale nikdy jsem na to neměl odvahu a už vůbec ne známky. A když jsem byl v deváté třídě, nevěděl jsem co dál. V takovém případě se vždycky chodilo na kuchaře. Tak jsem šel na kuchaře a díky bohu mě to chytlo a našel jsem se v tom. A pak jsem postupoval dál," prozradil Přemek Forejt.

V roce 2020 byl hostem pořadu Extra Host.

Ocenění

V roce 2019 získal ocenění Zlatý kuchař. Není to zdaleka jeho jediná cena. V roce 2016 se umístil ve výběru Forbes 30 pod 30, ve stejném roce se pak stal Objevem roku v soutěži Zlatý kuchař. V roce 2017 získal Maurerův výběr Grand Restaurant v kategorii nejlepší česká restaurace roku 2017.

Osobní život

Přemek má z předchozích vztahů dceru Stellu.

V říjnu 2020 začal randit s herečkou Evou Burešovou. Jejich vztah vyšel na povrch nikoli po jejich oznámení, ale kvůli snímkům od paparazzi.

Na jaře 2022 oznámila Burešová a Forejt novinku, že spolu čekají narození prvního společného potomka. Ten přišel na svět 15. srpna 2022. Na Instagramu informovali, že je to chlapeček, který dostal jméno Tristan William Forejt.

Články