Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Srbský herec Predrag Bjelac se narodil 30. června 1962 v Bělehradě. Po otci je Srb, po matce pak Chovat. Nejvíce se proslavil rolí bývalého smrtijeda Igora Karkarova ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár. Zahrál si i v seriálu Slunečná.

Nejznámější filmy a seriály

Pedja Bjelac, jak je také známý, vystudoval dramatické umění na Bělehradské univerzitě a hereckou kariéru odstartoval v tehdejší rodné Jugoslávii. Objevil se také v několika zahraničních filmech. Hrál například se Sofií Loren.

Když vypukla v bývalé Jugoslávii na začátku 90. let, rozhodl se odejít do tehdejšího Československa. Jelikož je po otci Srb a po matce Chorvat, stálo před ním těžké dilema. Odmítal činit podobné rozhodnutí, proto raději odešel. U nás v 90. letech začal podnikat. Založil videodistribuční společnost a později začal vést na Václavském náměstí obchod s oblečením.

Svou manželku Katarinu, která pochází také z Bělehradu, si vzal až během pobytu v Česku. Zůstali spolu v Praze.

Hrál ve slavných snímcích jako Harry Potter a Ohnivý pohár či Letopisy Narnie. Objevil se v celé řadě českých filmových a seriálových projektů. V roce 2020 se například objevil objevil albánský podnikatel v seriálu TV Prima Slunečná

Články