Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Pozadí událostí je čtyřdílný seriál České televize, jehož režie se ujal Jan Hřebejk. Žánrově se jedná o krimi a komedii v jednom.

  • ​Premiéra: 11. září 2022​
  • Začátek natáčení: 25. ledna 2021
  • Režie: Jan Hřebejk
  • Scénář a předloha: Petr Jarchovský a Michal Sýkora

Obsazení: herci a postavy

Děj seriálu Pozadí událostí

Vojtěch Bohdanovský a Soňa Kostková jsou sourozenci. Oba učí na Univerzitě Palackého v Olomouci, oba prožívají krizi v manželství: Vojtu s pětiletým synem opustí žena, Soňa, připoutaná ke dvěma dětem, čelí manželovým nevěrám a věčnému přehlížení. Vojta ve volném čase píše detektivky. Soňa se jím nechá inspirovat a vydá pod pseudonymem velmi úspěšný erotický román Pozadí událostí.

Do funkce děkanky filozofické fakulty je zvolena ambiciózní Alice Klusová. Ve snaze vymýtit veškeré projevy přežívajících sexistických stereotypů na škole se do jejího hledáčku se dostávají pedagogové a studenti, kteří pomyslnou etickou hranici překračují. Situace na univerzitě eskaluje ve chvíli, kdy dojde k sexuálně motivované vraždě studentky. Vyšetřováním případu je pověřena pětatřicetiletá kriminalistka Lída Stehlíková, která žije v partnerském vztahu se ženou, s níž čeká rodinu…

Zajímavosti o seriálu

Seriál Pozadí událostí napsali Petr Jarchovský s Michalem Sýkorou.

Jako filmové lokace byly vybrány Univerzita Palackého v Olomouci a Praha.

Články