Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Scénář komedie Jiřího Vejdělka vznikl podle stejnojmenné humoristické knihy kastelána Evžena Bočka.

Premiéra: 24. 10. 2019

Režie: Jiří Vejdělek

Obsazení:

Ve filmu se přeneseme do roku 1996, kdy rodilý Newyorčan získá v restituci dávné rodinné sídlo, kterým je zámek Kostka. Hraběte Františka Antonína Kostku hraje Hynek Čermák role jeho ženy Vivien se zhostila Tatiana Vilhelmová a jejich dceru Marii Kostkovou z Kostky, která je vypravěčkou celého příběhu, hraje Yvona Stolařová Kostkovi to nemají vůbec jednoduché. Záležitosti spojené s restitucí zámku pro ně řeší právní zástupce Benda, kterého hraje Vojtěch Kotek

Natáčelo se během zimy 2019, a to celkem na pěti zámcích. Konkrétně se jednalo o zámky Lemberk, Buchlovice, Rájec, Jaroslavice a nakonec Milotice, na kterém celý příběh vznikl. Autor knižní předlohy Evžen Boček je zde totiž kastelánem.

Kniha Poslední aristokratka zvítězila v prvním ročníku Ceny Miloslava Švandrlíka pro nejlepší humoristický román. V roce 2013 vyšlo pokračování Aristokratka ve Varu, o tři roky na to tu už byl třetí díl Aristokratka na koni a roce 2018 spatřilo světlo světa čtvrté pokračování Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka. Aristokratka se také zabydlela v Divadle Na Jezerce, na jehož repertoáru se dramatizace tohoto díla objevila v roce 2015.

Články