Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Piráti z Karibiku je série amerických dobrodružných fantasy filmů.

První díl měl premiéru 9. července 2003 a společně s dalšími dvěma jej režíroval Gore Verbinski Čtvrtou část režírovali Rob Marshall a prozatím poslední pátou Joachim Rønning a Espen Sandberg.

Na scénáři se u prvních čtyřech snímků podíleli Ted Elliott a Terry Rossio (ve čtyřce ještě se Stuartem Beattiem a Jay Wolpertem), pod pátým je podepsán Jeff Nathanson.

Obsazení: herci a postavy

Děj Pirátů z Karibiku

Podrobně je popsán u jednotlivých dílů.

Ústřední postavou je kapitán Jack Sparrow přežívající především díky rumu a důvtipu spíše než užitím zbraní a síly - přesto výborně zachází s kordem. Ačkoliv v případě nutnosti bojuje, pokouší se z nejnebezpečnějších situací uprchnout.

Pokouší se získat zpět svou loď Černou perlu, o kterou jej v úvodním filmu připravil první důstojník Hector Barbossa Zároveň se pokouší uniknout krevní mstě legendárního Davy Jonese, přičemž bojuje s Východoindickou společností

Pirát tělem, duší i hygienickými návyky si zakládá na své roli "nevypočitatelného podrazáka" a to se mu daří na jedničku. Stará se (převážně) o vlastní krk - pokud by z toho však mohlo kápnout nějaké zlato či jiné výhody, byl by ochoten postarat se nějaký čas i o krky jiné. Nebezpečí se snaží eliminovat převážně útěkem, v ostatních případech přijde na řadu jeho k dokonalosti vybroušené komunikační schopnosti.

Velice si cení svého majetku, pro milovanou Černou perlu by nechal vrtat cizí koleno. Je velikým obdivovatelem ženské krásy (zejména té, která mu na potkání nevrazí facku) a v neposlední řadě také zřejmě jediný člověk na světě, který přežil pozření obřím Krakenem

Jednotlivé díly série Piráti z Karibiku

Na rok 2021 je plánováno pokračování pod názvem Hněv moří.

Roku 2000 vznikl stejnojmenný španělský animovaný celovečerní film

Články