Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Pierce Brendan Brosnan je irský herec. Narodil se 16. května 1953 v Droghedu (hrabství Louth).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Po škole pracoval jako kreslíř pro reklamní agenturu chvíli se živil i jako taxikář a polykač ohně v cirkuse První herecké zkušenosti získal s experimentálním divadlem V roce 1973 se zapsal na Drama Center v Londýně kterou tři roky studoval Následně hrál několik let v různých místních divadlech

Poprvé se před kamerou objevil v dramatu Dlouhý Velký pátek (1980). Následující rok se přestěhoval do Los Angeles.

Je čestným držitelem Řádu britského impéria Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy získal i dvě Zlaté maliny za nejhorší herecké výkony sezony.

Osobní život

Když se narodil, bylo jeho matce sotva devatenáct let. Následující rok je otec Thomas opustil. Maminka May se odstěhovala do Londýna a nechala syna s babičkou v Irsku V jeho jedenácti letech se opět shledali. Oba pak žili na londýnském předměstí, kde posléze absolvoval střední školu

Roku 1978 seznámil s australskou herečkou Cassandrou Harris s níž se v prosinci 1980 oženil Měla už dvě děti ze svého prvního manželství dceru Charlotte (1972) a syna Christophera (1973), které přijal za vlastní. 1983 se jim narodil syn Sean.

1987 u ní byla diagnostikována rakovina vaječníku, na níž nakonec zemřela (1991, tatáž choroba se roku 2013 stala osudnou i její dceři Charlotte). Z této rány se těžko vzpamatovával. Následující tři roky se věnoval malování výtěžek věnoval charitativním organizacím zaměřujícím se na výzkum rakoviny.

1994 se seznámil s americkou novinářkou Keely Shaye Smith Vzali se v srpnu 2001. Mají spolu dva syny - Dylana Thomase (1997) a Parise Becketta (2001).

Články