Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Petra Paroubková, rozená Kováčová, je slovenská tlumočnice, marketingová manažerka, bývalá manželka Jiřího Paroubka, českého premiéra (od dubna 2005 do září 2006) a předsedy ČSSD (od května 2006 do června 2010).

Narodila se 30. srpna 1973 v Nitře.

Kariéra

Absolvovala matematicko-fyzikální gymnázium, následně vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Amerikanistika a anglistika v kombinaci s rusistikou.

Do všeobecného povědomí vešla její věta „nejvíc sexy na muži je mozek“ coby odpověď na otázku, čím ji (tehdy ještě partner) Jiří Paroubek zaujal.

V několika případech vzbudily pozornost i některá její další vyjádření. V jednom ze svých prvních rozhovorů řekla, že komunismus je dle jejího názoru dobrá, ale prakticky nepoužitelná myšlenka. Po prohraném soudu o karikatury v časopise Reflex prohlásila: „Političky stávající koalice se dostaly na svá místa intimním stykem“.

Vydavatelství Columbus uvedlo v prosinci 2010 na trh její knihu V botičkách od Diora. V dubnu 2011 založila s vydavatelem Martinem Feldekem společnost COLUMBUS HOLDINGS spol. s r.o. (momentálně v likvidaci), od 2019 pracuje jako marketingová manažerka pro softwarovou společnost eWay System s.r.o.

Její aktivity souvisejí rovněž s projektem výstavby nové budovy Národní knihovny. Reakce politiků na její iniciativu uspořádat na výstavbu celonárodní sbírku byly ovšem převážně odmítavé.

Osobní život

Za Jiřího Paroubka se provdala 17. listopadu 2007, v listopadu 2009 se jim narodila dcera Margarita. Ještě předtím ovšem dvakrát potratila.

V únoru 2015 byla hospitalizována kvůli krvácení do mozku. Za její příhodu prý mohl po léta nahromaděný stres.

V zimě 2017 se od manžela odstěhovala. Následovaly soudní tahanice o dceru i majetek. Městský soud v Praze roku 2020 nakonec rozhodl, že jí bude platit výživné na nezletilou dceru ve výši 10 tisíc korun měsíčně. Další tisíce má dávat na dceřino stavební spoření a připojištění. Oficiálně nejsou stále rozvedeni.

Články