Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Česká tenistka Petra Kvitová se narodila 8. března 1990 v Bílovci. Pochází z rodiny učitele Jiřího Kvity a Pavly Kvitové. Má dva starší bratry a celá rodina se věnovala tenisu. Otec Jiří Petru trénoval od jejích 4 let. Petra je ve světe tenisu známá především svou rychlou hrou a plochými údery, které si natrénovala na rychlých površích v hale.

Tenisovým vzorem byla Petře od malička slavná tenistka Martina Navrátilová. Díky ní se dozvěděla o Wimbledonu a hraní na trávě. Svět tenisu ji fascinoval a věděla, že se mu chce věnovat naplno.

O její tenisové kariéře rozhodli rodiče po Petřině vítězství na Pardubické juniorce v roce 2006. Petra se v 16 letech musela přestěhovat do Prostějova, aby se mohla stát součástí slavného tenisového klubu. Tento krok se ale vyplatil a Kvitové se brzy začalo dařit.

Průlomový byl pro Kvitovou rok 2011. Zvítězila poprvé na antuce, zvedla nad hlavu trofej Venus Rosewaterové ve Wimbledonu a stala se první hráčkou narozenou v roce 1990, které se podařilo získat Grand Slamový titul. Byla součástí i vítězného fedcupového týmu z let 2011, 2012 a 2014. V roce 2014 také opět zvítězila na Wimbledonu.

Petra Kvitová má na kontě celkem 17. titulů a 2x zvítězila v anketě Sportovec roku. Jejím partnerem byl český tenista Radek Štěpánek, se kterým se rozešli v dubnu 2014. Od té doby chodí s hokejistou Radkem Meidlem, s nímž plánuje svatbu. Zajímavostí také je, že celou její sportovní kariéru ji ztěžuje astma.

Články