Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Český herec a moderátor Petr Jablonský se narodil 15. října 1979 v Praze. Je známý jako bavič a imitátor českých celebrit a politiků. Imitoval například Miloše Zemana, Václava Klause, Andreje Babiše či Věru Chytilovou. Vystupuje také v satirickém pořadu eXtra.cz Čauky lidi.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Petr Jablonský se chtěl po dokončení základní školy dostat na Pražskou konzervatoř, u přijímacích zkoušek však neuspěl a později začal navštěvovat SOU obchodní, kde si zvolil obor prodavač. Z domova odešel v 18 letech a připojil se ke kabaretu. Neušel pozornosti majitelky agentury Step-D Halina Němcová, která jej angažovala do několika programů a později mu nabídla exkluzivní spolupráci.

V roce 1999 podepsal smlouvu a natočil propagační kazetu. Nahraný materiál zaujal režiséra a dramaturga ČT Františka Poláka, který jej zapojil do pořadu Šance. A nezůstalo jen u toho. Dostal také příležitost v silvestrovském programu Paráda z Kavčích hor, kdy vystupoval spolu s imitátorem Václavem Faltusem. Nebyl to jeho zdaleka poslední silvestrovský pořad.

Kromě toho se objevil také v několika seriálech, jmenujme například seriály Pouť, Kdo zaváhá, nejede!, Kameňák a další. Dále se objevil ve filmech Andílek na nervy (2015), Tady hlídám já (2012) a Chyťte doktora (2007).

Od ledna 2021 vystupuje jako premiér v satirickém pořadu eXtra.cz nazvaném Čauky lidi a s notnou dávkou nadsázky probírá nejdiskutovanější témata uplynulého týdne.

Jeho otcem je známý český textař a básník Milan Jablonský.

Články