Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Petr Dvořák je český manažer a od roku 2011 generální ředitel České televize V letech 2003–2010 působil jako šéf TV Nova

Narodil se 7. září 1964 v Českých Budějovicích.

Kariéra

Vystudoval technickou kybernetiku na pražské Elektrotechnické fakultě Českého vysokého učení technického roku 1999 získal titul MBA na univerzitě v Chicagu. Začátkem devadesátých let 20. století byl jedním ze zakladatelů PR agentury B.I.G., v níž působil i na pozici předsedy představenstva. Od 1993 spolupracoval se společností PPF (tím měl blízko k nedávno zesnulému Petru Kellnerovi za níž jako předseda zasedal v dozorčí radě eBanky byl činným i v představenstvu Slavie Praha.

V roce 2002 (po vstupu PPF do TV Nova se stal jejím jednatelem, v květnu 2003 pak generálním ředitelem. V této funkci zůstal i poté, co ji koupila americká CME Z vedení Novy odešel v červenci 2010, a to na pozici viceprezidenta pro vysílání zmiňované skupiny CME, kde zůstal do konce roku 2010. Rovněž působil na pozici místopředsedy představenstva společnosti Gopas provozující stejnojmennou počítačovou školu.

Od 2011 pracuje jako generální ředitel ČT (mandát obhájil 2017 již v prvním kole volby), od 2014 je též členem představenstva Evropské vysílací unie (EBU). 1.1.2021 mu začal dvouletý mandát v pozici jejího viceprezidenta - do této funkce byl zvolen absolutní většinou valného shromáždění.

Za doby jeho ředitelování dosáhla ČT nejvyšší proporční sledovanosti, předstihla Novu i Primu Přesto od roku 2021 začaly vůči jeho osobě vzrůstat nesympatie jak ze strany prezidenta Miloše Zemana tak i některých členů Rady ČT (především Hana Lipovská se usilovně snaží najít sebemenší přešlap ze strany vedení této instituce, a tím otevřít cestu k jeho odvolání). 7. dubna 2021 jej v nepřítomnosti na zasedání Rady obvinila ze střetu zájmů, ke kterému podle ní mělo dojít, když si ČT objednala počítačové školení u firmy Gopas. Následně bylo odhlasováno, že se bude muset k této záležitosti vyjádřit.

Osobní život

Je rozvedený, z prvního manželství má dvě dcery, další dvě se současnou partnerkou (jednou z nich je Pavlína). Má rovněž mladší sestru Evu.

Během studia na ČVUT kandidoval do KSČ (1987) aby mohl absolvovat šestiměsíční stáž v Brazílii. Po ukončení základní vojenské služby podal (krátce po listopadových událostech roku 1989) žádost o ukončení své kandidatury.

Je vášnivý snowbordista, lyžuje, hraje tenis, jezdí na kole, má rád turistiku a cestování, několikrát do roka hraje na elektrickou kytaru v rockové skupině Brumloboys.

Články