Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Peče celá země 2024 je třetí řada soutěžního pořadu České televize vzniklého na základě formátu britské BBC.

Charakteristika

V deseti sobotních večerech se od 6. ledna 2024 utká dvanáct soutěžících, kteří byli vybráni z rekordního počtu více než čtyř set cukrářek a cukrářů.

Mezi hlavní předpoklady, které musí uchazeč finálové „dvanáctky“ splnit, je prokázání pečení na jisté úrovni a všeobecný přehled v oboru. Na místě je také počítat s určitou mírou stresu, protože se peče na čas a za neustálé přítomnosti kamer.

Tato řada opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak velmi originálních receptů. Prozradí například, jak se připravuje malinový dort objevující se ve znělce. Diváci budou také moci ocenit mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jak sklo, na své si přijdou i zahrádkáři či milovníci starých krajek.

Chybět nebudou ani známé recepty z ciziny.

Účinkující

Hlavními porotci budou pekař a cukrář Josef Maršálek (1982) a cukrářka Michaela Landová, moderování se chopí Tereza Bebarová (1975) a Václav Kopta (1965).

Zajímavosti

Letos se pořad spojí s charitou. Vybrané osobnosti budou o Velikonocích péct pro Kuře. Ve speciálním díle, jehož výtěžek půjde na účet sbírky Pomozte dětem, své kulinářské kvality ukáží herečka Jitka Čvančarová (1978), zpěvačka Barbora Poláková (1983), herec Martin Písařík (1979), hudebník Rudy Linka (1960), moderátorka Martina Hynková Vrbová (1971) a pečení zkusí také oba moderátoři.

Vzniklé výrobky se nevyhazují. Na místě natáčení se nachází štáb čítající čtyřicet lidí, tak je na ochutnávání fronta, protože ve výsledku je víc mlsných jazýčků než upečených produktů. Samozřejmě bylo zvažováno, že by vše upečené bylo darováno např. klientům vybraného domova pro seniory, ale jelikož se natáčí v létě, kdy suroviny rychleji podléhají zkáze, není to z hygienických důvodů možné.

Předchozí ročníky

Oficiální webové stránky

Oficiální profil na Facebooku

Oficiální profil na Twitteru

Oficiální profil na Instagramu

Oficiální trailer

Články