Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Pavol Habera, neformálně nazývaný jako Paľo Habera, je jedna z nejvýraznějších tváří české a slovenské hudební scény. Narodil se v 12. dubna 1962 ve městě Brezno na Slovensku.

Nejznámější písničky

Kariéra

Studoval sice ekonomii, ale k hudbě ho to táhlo už od mládí. Svojí kariéru započal v kapele Avion a dodnes vystupuje s kapelou Team, která se proslavila až když do ní v roce 1988 přišel právě Pavol.

Na sólovou dráhu se vydal o pět let později.

Pavol má na svědomí třeba hit Když muž se ženou snídá, kterou složil pro Karla Gotta. Nazpíval písničky k legendární filmu Fontána pre Zuzanu 2, ve kterém se spolupodílel i na tvorbě samotné hudby.

V roce 2009 se Pavol stal porotcem v první Československé SuperStar, kde byl i skladatelsky činný a složil pro finalisty píseň Príbeh nekončí. Od té doby byl porotcem pokaždé. Do lavice porotců usedl také v SuperStar 2020 Šestá řada populární talentové show se na obrazovkách TV Nova objevila začátkem roku 2020. Za porotcovský stůl spolu s ním usedli Leoš Mareš, Monika Bagárová, Patricie Pagáčová a Marián Čekovský.

Osobní život

Jeho partnerkou je topmodelka Daniela Peštová. Mají spolu dvě děti: Paula Henryho a Ellu Joy Annu. Z prvního manželství má dceru Zuzanu.

Profily na sociálních sítích

Instagram: Paľo Habera

Články