Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Česká herečka Pavla Tomicová se narodila 25. června 1962 v Karviné.

Nejznámější role

Kariéra

Po dostudování střední pedagogické školy jeden rok učila, následně se dostala na katedru loutkářství na pražské DAMU, což určilo její další kariéru. Během studií navázala spolupráci s loutkovým divadlem Drak z Hradce Králové, v němž získala své první angažmá. Následujících deset divadelních sezón byla loutkoherečkou, pak přišla nabídka na hostování v Klicperově divadle v Hradci Králové. Další sezónu se stala stálou členkou souboru, kterou byla až do sezóny 2016/2017.

V roce 1999 získala Cenu Alfréda Radoka za ztvárnění role Maryši v dramatu Maryša – po pravdě však „Mařka“. V roce 2002 byla nominována na Cenu Thálie za postavu Iriny Arkadiové ve hře Racek.

Následovaly další nominace a ceny (například rozhlasová Thálie v roce 2014), slavnou se však stala díky filmu a televizi. Před filmovou kamerou se začala objevovat více od roku 1998. Průlomem v její filmové kariéře byla role partnerky Miroslava Donutila psycholožky Vlasty Kulkové ve snímku Nuda v Brně (2003) režiséra Vladimíra Morávka. Následovaly role ve Snowboarďácích, Rafťácích, Crash Road, Doblba! či v televizním seriálu Bazén. Stala se též stálicí seriálu Ulice, kde dostala roli kadeřnice Simony. Objevila se také v seriále Krejzovi. Nechybí ani v komedii Vlastníci (2019) režiséra a scenáristy Jiřího Havelky.

Na podzim 2018 se objevila na televizních obrazovkách v taneční soutěži StarDance. Jejím partnerem byl Marek Dědík, kterého zdědila po Jitce Schneiderové. Tomicová s Dědíkem skončili na druhém místě, zvítězili Jiří Dvořák s Lenkou Norou Návorkovou.

Osobní život

V roce 2003 se jejím manželem stal herec Ondřej Malý, držitel Českého lva za hlavní roli ve filmu Pouta (2009).

Vychovávali spolu dvě děti, syna Adama a dceru Anežku. Adama má Tomicová z prvního manželství. Jejím prvním manželem byl Pavel, který jí po deseti letech společného vztahu opustil. Našel totiž zalíbení v mužích.

V roce 2022 ji po 19 letech manželství opustil i druhý manžel Ondřej Malý, který si našel milenku. Tou je herečka Kristýna Kociánová, pár oznámil, že spolu čekají dítě. Jejich společný potomek přišel na svět v září 2022.

Články