Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Český zpěvák a textař Pavel Callta se narodil 12. února 1989 v České Lípě.

Nejznámější písničky

Kariéra

Své debutové album Momenty vydal v červnu 2015. Kmotrou jeho první desky byla zpěvačka Lucie Bílá. Jeho druhé album vyšlo v listopadu 2018. Do širšího povědomí se dostal díky duetu s Leošem Marešem "Píšeš si svůj sen". Další slavný duet "Nechat vítr vát" nazpíval s Martou Jandovou.

V roce 2018 se zkoušel probojovat do Eurovize. Nevyšlo to, za ČR tehdy postoupil Mikolas Josef.

Zabrousil také do světa literatury. Svou první knihu "Moje momenty" vydal v nakladatelství Albatros v říjnu 2019. Dne 7. listopadu 2019 se mu podařilo zaplnit pražské Forum Karlín. Byl to jeho do té doby největší koncert. Právě při příležitosti tohoto koncertu proběhl křest jeho knihy.

Pavel pochází z hudebně založené rodiny a tíhl k hudbě už od dětství. Navzdory tomu vystudoval střední školu zaměřenou na ekonomiku a cizí předměty. Poté šel studovat na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde však vydržel pouhý rok. Současně v té době ještě studoval na vysoké škole mediální komunikaci a žurnalistiku. Profesionální kariéru hudebníka odstartoval v roce 2012, když vydal první singl "Ve hvězdách".

Osobní život

V lednu 2020 vyšlo najevo, že chodí s osm let mladší herečkou Sabinou Rojkovou, která se už dříve objevila v jeho videoklipech. Umělecký pár se po několika měsících rozpadl, o rozchodu informoval zpěvák Pavel Callta. Dodal, že nadále zůstávají přáteli.

Profily na sociálních sítích

Články