Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Módní návrhář Pavel Berky byl soutěžícím v pořadu MasterChef Česko 2020 na TV Nova

Účast v MasterChef 2020

Soutěží amatérských kuchařů proplouvá úspěšně od února 2020. V úterý 20. října 2020 se mu podařilo probojovat do semifinálové TOP 3 V cestě k celkovému vítězství stáli pouze Roman Staša a Pavlína Lubojatzky Porota nakonec rozhodla, že se do finále nepodívá a musel se spokojit s 3. místem

Pavel Berky se narodil v Rimavské Sobotě na Slovensku, v době konání soutěže mu bylo 33 let a žil v Praze. Studoval na střední umělecké škole oděvní a po jejím úspěšném dokončení pokračoval ve studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Už v době studií začal spolupracovat s firmou Veba (tradiční český výrobce bytového textilu a afrických tkanin). Berky předváděl své kolekce v Bratislavě, Budapešti, v Londýně i v New Yorku. Úspěch slavil v roce 2016, když vyhrál soutěž v Salt Lake City a dostal pak příležitost představit svou kolekci v rámci New York Fashion Week.

Rodák ze Slovenska se stal prvním finalistou čtvrté řady soutěže amatérských kuchařů MasterChef Česko. Postup do TOP 16 mu zajistila následující kombinace: kachna, brambor, griláš a fíky. Jeho pokrm porotu ve složení Přemek Forejt Radek Kašpárek a Jan Punčochář zaujal natolik, že rozhodli o jeho přímém postupu do finále.

Pavel Berky nevaří v pořadu MasterChef Česko 2020 před televizními kamerami poprvé. Diváci jej mohli už vidět v jiné soutěži amatérských kuchtíků – vařil a prostíral na TV Prima v pořadu Prostřeno!

Profily na sociálních sítích

Články