Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Český herec Pavel Batěk se narodil 3. ledna 1975 v Plzni. Exceluje především na divadelních prknech, dostává však čím dál více příležitostí také před kamerou.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Pavel Batěk zamířil z Plzně, kde vyrůstal, do Prahy. Zde se pustil do studia herectví na DAMU Ještě během studií si zahrál v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Za roli v této inscenaci byl nominován na cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Stal se také členem Divadla Na Vinohradech, na jehož prknech setrval celých 11 sezón.

V roce 2015 se pak stal členem Národního divadla. Jeho divadelní kariéra je rovněž spojena s příbramským Divadlem A. Dvořáka, kde ztvárnil například postavu Nikoly Šuhaje v Baladě pro banditu. Dále pak hrál například v Divadle Na Maninách či Divadle Ungelt.

Vedle hraní na jevišti se čím dál častěji objevuje také před kamerou. Zisk první televizní oslavil v roce 2004, když si zahrál v seriálu Redakce. Jeho prvním televizním filmem byl v roce 2005 snímek Otázka pohledu. V roce 2007 si zahrál v dramatu Jaromíra Polišenského Swingtime Dále se objevil ve filmech Staříci (2019) a Rašín (2018). V roce 2014 ztvárnil hlavní roli ve filmu Rudolfa Havlíka Zejtra napořád.

Osobní život

Jeho bratrem je český herec Petr Batěk se kterým se potkal nejednou na divadelních prknech i před kamerou.

Články