Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Patrik Nacher je český ekonom a mediální poradce, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, od roku 2014 zastupitel hlavního města Prahy, v obou případech jako nestraník za hnutí ANO 2011 Známým se stal i pravidelným pořádáním veřejné ankety Nejabsurdnější bankovní poplatek

V dubnu 2021 média spekulovala, že by se on (případně Karel Rais mohl stát ministrem školství, mládeže a tělovýchovy namísto Roberta Plagy poté, co začaly prosakovat informace o jeho odvolání z důvodu narůstajících neshod mezi ním a premiérem Andrejem Babišem týkajících se především odlišného přístupu obou k otázce zavedení úřednických maturit v kalendářním roce 2021. Mluvčí ministerstva Aneta Lednová však následně uvedla, že se na něm žádné personální změny neplánují.

Narodil se 17. října 1974 v Praze.

Kariéra

2006 absolvoval pražskou vysokou školu s názvem Bankovní institut V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a později Unii svobody. V tomto období se také podílel na volebních kampaních do Poslanecké sněmovny, Senátu a krajských zastupitelstev, byl mj. volebním manažerem Čtyřkoalice před sněmovními volbami v roce 2002.

Mezi roky 2002 a 2004 byl poradcem místopředsedy vlády Petra Mareše, v letech 2004 až 2006 mediálním poradcem ministra obrany Karla Kühnla Později si založil mediální a PR společnost Digitaiment, s níž se angažoval např. ve prospěch Národní rady osob se zdravotním postižením. Byl i spolumajitelem prvního kamenného obchodu pro levoruké ve střední Evropě.

Dlouhodobě se věnuje problematice bankovních poplatků, provozuje několik internetových stránek, z nichž ta nejznámější se od roku 2005 zabývá tématem bankovních poplatků.

Podílí se na různých projektech ke zvyšování finanční gramotnosti českých spotřebitelů, například na pořadu České televize Suma sumárum aneb kde jsou mé peníze nebo Prima rádce pro portál iPrima.cz. Byl spoluautorem seriálu o finanční gramotnosti, který v září a říjnu 2016 měsíc vycházel v Lidových novinách 2015 vydal popularizační publikaci Konec finančních negramotů v Čechách, 2018 druhou knihu Šílenosti doby korektní.

V komunálních volbách 2014 byl jako nestraník zvolen za hnutí ANO 2011 do Zastupitelstva hlavního města Prahy Ve druhé polovině dubna 2018 se stal lídrem ANO 2011 pro komunální volby 2018 a tudíž i kandidátem hnutí na post pražského primátora. V červenci byl však přesunut na druhé místo a v čele kandidátky ho vystřídal Petr Stuchlík Každopádně mandát zastupitele obhájil a v počtu preferenčních hlasů předběhl i zmíněného Stuchlíka.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017 kandidoval (opět jako nestraník za ANO 2011) na čtvrtém místě jeho pražské kandidátky a byl zvolen poslancem.

V komunálních volbách 2022 kandiduje na primátora Prahy.

Osobní život

Je ženatý, má dceru a syna.

Články