Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Paris Hilton, celým jménem Paris Whitney Hilton, je americká celebrita, dědička podílu hotelového impéria Hilton a nemovitostí svého otce.

Narodila se 17. února 1981 v New Yorku (USA) a v širokém povědomí lidí je zapsána nezřízeným životem plným večírku, alkoholu, pornoskandálů a v neposlední řadě i problémů se zákonem.

Kariéra

Ještě v dětských letech začala s modelingem zpočátku pro charitativní akce.

První ročník střední školy absolvovala v kalifornském Rancho Mirage na Marywood-Palm Valley School, druhý a třetí na Dwight School v New Yorku ze které ale odešla a maturitu složila dodatečně.

V roce 2000 podepsala smlouvu s modelingovou agenturou Donalda Trumpa T Management. Objevila se v bezpočtu reklamních kampaní, ale od roku 2001 začala být v New Yorku známá spíše svými skandály.

2003 prosáklo na veřejnost její tři roky staré soukromé erotické video s tehdejším přítelem Rickem Salomonem což spustilo internetové šílenství a to týden před premiérou její reality show The Simple Life mediální společnosti Fox Objevily se proto spekulace, že video bylo vypuštěno úmyslně, aby zvedlo zájem o připravovaný pořad, ale toto tvrzení rázně popřela.

Po úspěchu první řady následovaly pod taktovkou Fox dvě další.

Na svém kontě má i občasné herecké či pěvecké výkony. Objevila se např. ve filmech Dům voskových figurín (2005, za roli Paige Edwards získala cenu The Teen Choice Award za nejlepší řev), Život s Helenou (2004) nebo Trhni si! (2005). Vydala alba Paris a Paris Hilton's second studio album.

Na podzim roku 2004 vyšla její autobiografická kniha, která se dle New York Times stala bestsellerem

Více na sebe ovšem strhává pozornost výstřednostmi. Například v září 2006 byla v Kalifornii odsouzena ke 36 měsícům podmínky (a pokutě 1500 dolarů) za řízení s alkoholem v krvi. Pár měsíců nato prokurátor v Los Angeles prohlásil, že ji nedodržuje, za volant bez skrupulí dále usedá a rovněž se nepodrobuje protialkoholní léčbě. V květnu 2007 byla proto poslána na 45 dní do vězení Za mřížemi však pobyla pouze 48 hodin, trest jí byl totiž zmírněn na 40 dní domácího vězení

Též byla přistižena při kouření marihuany a šňupání kokainu V pokusu o další zviditelnění si 2007 zakázala sex na celý rok.

Pomohla navrhnout kolekci kabelek pro japonskou značku Samantha Thavasa, podílela se i na kolekci bižuterie pro Amazon.com. Zapojila do tvorby kolekce parfémů pro Parlux Fragrances, své jméno propůjčila řetězci diskoték známé jako Paris Club’s.

Srší sebevědomím. Prohlásila se za „blond ikonou desetiletí“ a opakovaně se přirovnává k Marilyn Monroe a princezně Dianě Ovšem v Guinessově knize rekordů figuruje jako "nejpřeceňovanější světová celebrita".

Osobní život

Je nejstarší ze čtyř dětí. V mládí se opakovaně stěhovala, a to z jednoho exkluzivního bydliště do druhého

Byla několikrát zasnoubena, plánovaný sňatek ale vždy zrušila. V letech 2000 až 2004 tak vystřídala již zmíněného Ricka Salomona modela Jasona Shawa, Nicka Cartera řeckého rejdaře Parida Latsise a miliardáře stejné národnosti Stavrose Niarchose III. V letech 2017 až 2018 randila s Chrisem Zylkou

2004 se účastnila kampaně, zaměřené na propagaci prezidentských voleb v USA především mezi mladými lidmi. Za ni však sklidila kritiku, když vyplulo na povrch, že sama volit nikdy nebyla.

Články