Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Panna je šesté znamení zvěrokruhu spojené se stejnojmenným souhvězdím. V tradiční astrologii je spojováno s planetou Merkur a považováno za negativní (introvertní).

V západní astrologii je Slunce v její konstelaci zhruba od 23. srpna do 22. září (= podzimní rovnodennost), v té sideralistické zhruba od 7. září do 13. října.

Charakteristika

Lidé v něm narozeni jsou údajně obdařeni pečlivostí, logickým myšlením a trpělivostí. Mají být pracovití s velkým smyslem pro detail, jde spíše o realisty než snílky, stojí nohama pevně na zemi, rádi se orientují na dosažitelné, neženou se za nereálnými sny a ideály. Spoléhají se na svůj rozum, mají sklon k perfekcionismu a k věcem se staví kriticky. Údajně rádi pomáhají ostatním a velmi důležité pro ně bývá zdraví, čistota a pořádek ve všem, co dělají.

Barvy: žlutá,šedá, modrá, zelená.
Povaha: ženská.
Kameny: modrý safír, modrý i zlatý topas, tygří oko, lazurit, peridot, ametyst, sardonyx, onyx, měsíční kámen, jaspis, azurit, žlutý achát.
Opačné znamení: Ryby.
Číslo: 5.

Vhodná povolání

Restaurátor, hodinář, zlatník, umělecký řemeslník, chirurg, zdravotník, lékárník, rehabilitační pracovník, masér, zubař, ekolog, úředník, učitel, vědec, kněží, analytik, výzkumník trhu, účetní, statistik, daňový poradce, zahradník, učitel jógy, osobní asistent, korektor, redaktor, literární kritik, komentátor, knihkupec, meteorolog, sociální pracovník, bylinkář, astrolog, pečovatel, vychovatel, farmář, kosmetička, kadeřník, manikérka/pedikérka, veterinář, pracovní krealitní kanceláře, ekonom, sekretářka, recepční, starožitník, homeopat.

Volný čas, hobby, sport: běh na lyžích, krasobruslení, jezdectví (drezura), sbírání známek, kutilství, zahradní práce, diskuse, satira, dokumentární filmy, grafika, umělecká tvorba, šachy, hra mlýny.

Literatura: návody k použití, populární psychologické příručky, odborná zdravotnická literatura, satira, Berthold Brecht (†1956), racionalismus, poznatkové teorie, Aristotelés (†322 př. n. l.), konfucionismus.

Jak si Panny získat

  • Nevíte-li si s něčím rady (nebo chybí-li vám nějaké informace) obraťte se na ně, rády druhým pomáhají, ale také poučují.
  • Vyjadřujte se gramaticky správně a bez vulgarismů. Posíláte-li jim sms či email, pak si dejte pozor, aby v nich nebyly chyby.
  • Oblékejte se přiměřeně situaci.
  • Dostanete-li se do sporu, pak se snažte změnit téma. Jsou obdařeny skvělým logickým myšlením, jejich argumentům nebudete stačit.
  • Nedávejte jim najevo, že jsou nudné, naopak pochvalte každý pokus o vtip.

Celebrity v tomto znamení narozené

Sean Connery (†2020)
Richard Gere (1949)
Cameron Diaz (1972)
Michael Jackson (†2009)
Amy Winehouse (†2011)
Keanu Reeves (1964)
Salma Hayek (1966)
Valérie Zawadská (1958)
Lída Baarová (†2000)
Radoslav Brzobohatý (†2012)
Květa Fialová (†2017)
Petr Haničinec (†2007)
Marie Poledňáková (†2022)
Jana Štěpánková (†2018)

Články