Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Pan profesor je český seriál z roku 2021, který se odehrává ve středoškolském prostředí.

Premiéra prvního dílu: 9. září 2021 na TV Nova. Nový díl každý čtvrtek ve 20:20.

Obsazení: herci a postavy

- Vojtěch Dyk (učitel Marek Vlček)
- Beáta Kaňoková (učitelka jazyka českého)
Martin Pechlát (Jaroslav Král)
Matouš Ruml (Jakub Valenta)
 a další

Děj seriálu Pan profesor

Romantický seriál s komediálními prvky se natáčel například v prostorách České zemědělské univerzity v Praze-Suchdole. Jeho děj nás zavede na běžné gymnázium a jednotlivé díly nabídnou pestrou škálu zajímavých situací, romantické zápletky, ale také řadu humorných scén.

Do hlavní role byl obsazen herec a hudebník Vojta Dyk. Hraje svérázného profesora Vlčka, pro kterého je kantorské povolání nejen denním chlebem, ale především skutečným posláním. Další výraznou tváří seriálu bude půvabná, ale zatím neokoukaná, Beáta Kaňoková, která na oné fiktivníí škole učí češtinu.

Televize Nova si registrovala ochrannou známku Pan profesor na jaře 2021. Seriál Pán profesor běží od jara předchozího roku na TV Markíza, což je její sesterská stanice na Slovensku Tato zahraniční inspirace je vztahovým seriálem s komediálními prvky a odehrává se rovněž ve fiktivním gymnaziálním prostředí našich východních sousedů. Hlavní roli extravagantního učitele Sama Vozára v něm ztvárnil Tomáš Maštalír, v roli profesorky slovenštiny mu zdatně sekunduje Gabriela Mihalčínová Marcinková.

Vznikly již dvě řady, každá po deseti dílech, v dubnu 2021 bylo potvrzeno natáčení třetí série. Slovenská verze přitom navázala na německou předlohu Der Lehrer z roku 2009.

Články