Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Oskar Hes je český herec, syn tanečnice Marcely Karleszové a známého tanečníka a choreografa Richarda Hese. Do diváckého povědomí se zapsal například jako jeden ze synů protektorátního ministra Emanuela Moravce v dvoudílném televizním válečném dramatu Anatomie zrady z roku 2020, nebo, v hlavní roli, jako Josef Hasil, v televizní minisérii Král Šumavy z roku 2022. Narodil se 26. 12. 1998 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Dukla 61 (Petr Šlachta)
Bábovky
Anatomie zrady (Jurij Moravec)
Zátopek
Spící město
Město (mechanik)
Prezidentka
Po čem muži touží 2
seriál Pustina (Filip Paskowski)
seriál Specialisté
seriál Rédl
seriál Haunted
seriál Božena (Gustav Vacek)
seriál Král Šumavy (Josef Hasil)

Kariéra

Již od malička hrál v muzikálech, například v muzikálu Golem, Polská krev nebo Carmen. Jako malý se objevil i na televizní obrazovce, a to například v Kouzelné školce.

Studoval na pražské konzervatoři. V roce 2020 absolvoval studium oboru muzikál na VOŠ Jaroslava Ježka.

Svou první větší hereckou příležitost získal v seriálu Pustina z roku 2016, kde ztvárnil postavu Filipa Paskowskeho. Následně se do povědomí diváků zapsal rolí Petra Šlachty v dvoudílném televizním dramatu Dukla 61. Zahrál si rovněž i v životopisném filmu Zátopek z roku 2020. Výrazně na sebe upozornil i v dvoudílném televizním válečném dramatu Anatomie zrady z roku 2020 coby jeden ze synů protektorátního ministra Emanuela Moravce. Velkou hereckou příležitost, hlavní roli Josefa Hasila, dostal v televizní minisérii Král Šumavy z roku 2022, která je adaptací románového bestselleru Návrat Krále Šumavy Davida Jana Žáka.

Osobní život

Je synem tanečnice Marcely Karleszové a známého tanečníka, choreografa a zakladatele slavné české taneční skupiny Uno, Richarda Hese.

Má bratra, dvojče, Olivera, vystudovaného truhláře.

Jeho velikou vášní je hudba a tanec.

Profily na sociálních sítích

Facebook Oskar Hes
Instagram Oskar Hes

Články