Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Britský herec Orlando Bloom se narodil 13. ledna 1977 v Canterbury v Anglii. Proslavil se zejména díky roli Legolase v trilogii Pán prstenů a jako Will Turner ve filmové sérii Piráti z Karibiku.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Studoval British American Drama Academy a poté Guidhall school of Music and Drama. Velmi známým se stal již svou první filmovou rolí Legolase v trilogii Pán prstenů kterou dostal hned po ukončení herecké školy a vzápětí se jí maximálně proslavil.

Osobní život

Jeho matkou byla Sonia Constance Josephine Copeland, otcem Harry Saul Bloom.

Mezi lety 2003 až 2006 chodil s americkou herečkou a modelkou Kate Bosworth Jeho první manželkou se v roce 2010 stala australská modelka Miranda Kerr s níž se oficiálně rozvedl 2013. Mají spolu syna Flynna Christophera Blancharda Copelanda Blooma (narodil se 2011 v Los Angeles

Roku 2016 oficiálně potvrdil, že jeho novou partnerkou je americká zpěvačka Katy Perry Na jaře 2017 sice oznámili, že se rozcházejí z důvodů rozdílných názorů na společnou budoucnost, ale v březnu 2018 byli společně spatřeni v Praze Jejich zásnuby proběhly v únoru 2019 a počátkem března 2020 přiznali, že čekávají narození prvního společného potomka.

Katy Perry a Orlando Bloom se stali rodiči 27. srpna 2020 když známá zpěvačka porodila dceru, která dostala jméno Daisy Dove Bloom (do češtiny lze její jméno přeložit jako Sedmikráska Holubice Bloom).

Články