Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ondřej Novotný je český moderátor, novinář, investor, promotér, znalec bojových umění, mistr thaiboxu a spoluvlastník organizace Oktagon MMA.

Narodil se 14. června 1977 v Ostravě (tehdejší Československo).

Kariéra

Coby junior hrál házenou, s ní si vyzkoušel dokonce extraligu. Častá zranění mu však k profesionální sportovní kariéře zabouchla dveře.

Následně se živil jako finanční poradce a komentátor bojových sportů, moderoval např. zápasy MMA Gladiator Games.

Roku 2016 jej dlouholetá vášeň k bojovým sportům (společně s kamarádem Pavolem Nerudou, 1983) přivedla k založení MMA organizace Oktagon, jejíž je spoluvlastníkem. Pořádá turnaje ve smíšených bojových uměních na území České republiky a Slovenska, první uspořádala v prosinci zmíněného roku. Aktuálně patří mezi TOP 10 největších organizací na světě.

Na TV Nova uváděl reality show Robinsonův ostrov, v níž si dle vlastních slov sáhnul na dno fyzických i psychických sil. Koncem roku 2021 byl osloven s nabídkou moderovat celosvětově známý formát reality show s názvem Survivor.

Osobní život

Jako dítě žil s rodiči rok a půl v Řecku, líbí se mu určité prvky buddhismu, je fanouškem kryptoměn, 2020 vystoupal s manželkou na nejvyšší horu Afriky (Kilimandžáro) a udělal si pilotní průkaz na malé sportovní letadlo Attack Viper.

Z prvního manželství má dceru Trinity (2000).

Roku 2008 se jeho partnerkou stala vítězka České Miss 2006 Renata Langmannová (1986). Vzali se v červenci 2015, v září 2020 se jim narodila dcera Meda.

Články