Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Český herec Ondřej Malý se narodil 19. ledna 1966 v Ostravě. Získal Českého lva za hlavní roli ve filmu Pouta (2010).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Ondřej Malý vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a následně studoval herectví na Emmerson College v Londýně. Když se vrátil z Velké Británie zpět do rodné vlasti, věnoval se překladu a dabingu pro kabelovou televizi. Hrál například v Divadle Petra Bezruče a hostoval v Divadle Na zábradlí. V roce 1997 se stal členem souboru Klicperova divadla v Hradci Králové.

Debut před kamerou si odbyl v roce 1980, když hrál v televizním seriálu Přátelé Zeleného údolí. Později dostal příležitost i ve filmech. Mezi jeho první patřily: Fontána pro Zuzanu a Mrtvej brouk.

K jeho nejúspěšnějším rolím patří příslušník tajné policie Antonín ve filmu Pouta. Za ztvárnění této role si odnesl v roce 2010 Českého lva a uspěl také při udělování Cen české filmové kritiky.

Osobní život

Jeho manželkou se v roce 2003 stala herečka Pavla Tomicová. Vychovávali spolu dvě děti, syna Adama a dceru Anežku. Adam byl z prvního manželství Pavly Tomicové. V roce 2022 Ondřej Malý svou manželku opustil. Vyšlo najevo, že má milenku, tou se stala herečka Kristýna Kociánová. Pár poté oznámil, že spolu čekají dítě. Jejich společný potomek přišel na svět v září 2022.

Články