Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bývalý český alpský lyžař Ondřej Bank se narodil 27. října 1980 v Zábřehu. Je rovněž několikanásobným mistrem České republiky. V počátcích sportovní kariéry ho doprovázel a vedl otec Ivan, v této roli ho později nahradil bratr Tomáš Bank. Ondřej je momentálně trenér snowboardistky a lyžařky Ester Ledecké která se už letos zapsala do historie zimních olympijských her. Zcela nečekaně získala v jihokorejském Pchjongčchangu zlatou medaili v superobřím slalomu.

V superkombinaci ve Světovém poháru v Beaver Creeku získal třetí místo, stejně se umístil v též disciplíně v Kitzbühelu. Vedle titulu Král bílé stopy, který jej označuje nejlepším českým lyžařem a jímž byl jmenován roku 2011, jde o nejlepší výsledky jeho sportovní kariéry. Tu ukončil v únoru 2016, pokračovat mu neumožnily potíže s kolenem.

Své disciplíně se však věnuje i nadále, a to z pozice trenéra Ester Ledecké. Spolu s její maminkou Zuzanou Ledeckou která má dlouhých sedmnáct let hlavní slovo v jejím týmu, se zasadili o její letošní zlatý olympijský úspěch.

Bank si už vyzkoušel i roli televizní hvězdy, když se v roce 2016 umístil na druhém místě v taneční soutěži StarDance. Jeho taneční partnerku Kamilu Tománkovou kvůli zranění musela vystřídat Eva Krejčíková. Ta v té chvíli už byla ze soutěže vyřazena, původně tančila s Ladislavem Vízkem.

Ondřej Bank je dvojnásobným otcem, má syny Alberta a Huga.

Články