Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Česká filmová producentka a podnikatelka Olga Menzelová (rozená Kelymanová) se narodila 25. ledna 1978 v Praze.

V listopadu 2004 si na dovolené v Thajsku vzala za muže o 40 let staršího filmového režiséra Jiřího Menzela Seznámili se spolu, když s ním dělala rozhovor pro rozhlas. Jednalo se o vánoční anketu. V té době jí bylo 22 let. V září 2020 ovdověla.

Kariéra

Studovala novinařinu na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze. V jednom z rozhovorů prozradila, že miluje češtinu a ráda si hraje se slovy. Novinařině se však příliš dlouho nevěnovala.

V mládí se věnovala aktivně sportu. Její parketou byla atletika, mezi její disciplíny patřily krátké sprinty (běhy na 100 a 200 metrů a čtvrtka ve štafetě). Může se pochlubit několika medailemi z mistrovství republiky ve štafetě na 4x400 metrů. Běhala v Písku, odkud pochází, za klub TJ Jitex Písek. Když studovala Sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, běhala za školu. Fakultu tělesné výchovy a sportu už však studovat nešla. Místo toho zamířila na ekonomickou školu. Rychle však zjistila, že je to omyl a po roce začala studovat žurnalistiku na Vyšší odborné škole publicistiky. To se psal rok 1999. Později pak vystudovala i produkci na DAMU zde začala studovat v roce 2003.

Živila se například jako produkční v televizních redakcích sportu, ale i jiných. V roce 2006 založila firmu Medialogue a začala pořádat výstavy fotografií.

Mimomanželský vztah s Jaroslavem Brabcem

V roce 2008 se jí narodila dcera, která dostala jméno Anna Karolína. V té době měla Olga Menzelová mimomanželský vztah s režisérem Jaroslavem Brabcem Milenecký vztah jim vydržel dva roky. Milenci během této doby počali právě Annu Karolínu a po narození ji nějakou dobu společně vychovávali. Olga se nakonec s Brabce rozešla. Nějakou dobu žila sama, ale nakonec se vrátila zpátky k Menzelovi. Později se jim narodila první společná dcera, které dali jméno Eva Maria.

Úmrtí manžela Jiřího Menzela

V neděli 6. září 2020 informovala na svém facebookovém účtu, že slavný oscarový režisér den předtím zemřel Menzel od roku 2017 bojoval s následky zánětu mozkových blan. Po složité operaci hlavy byl několik týdnů v umělém spánku, z kterého se sice probral, nemoc jej však upoutala na lůžko a později na vozíček. Olga Menzelová se o něj do poslední hodiny starala. Od října 2018 měla manžela v domácí péči.

Třetí dítě Olgy Menzelové

Dne 4. listopadu 2020 se na sociálních sítích pochlubila svým třetím potomkem Nejednalo se však o čerstvý přírůstek, nýbrž o téměř dvouletého syna Alberta, jehož existenci se jí do té doby dařilo dokonale tajit.

„Seznamte se: nejpronásledo­vanější dítě – zřejmě nejen v Praze,“ napsala Menzelová. „Všichni vědí, že existuje, ale nikdy ho nikdo neviděl, někdo jako Yetti – Náš Albísek,“ pokračovala Olga. Kdo je jeho otcem, neprozradila. Na jedné uveřejněné fotce drží utajovaného syna v náruči egyptolog Miroslav Bárta Zda je otcem právě on, vdova po slavném českém režisérovi neuvedla.

Profily na sociálních sítích

Články