Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Česká zpěvačka a herečka Olga Lounová, rozená Pytlounová, se narodila 7. března 1981 v Liberci.

Největší hity

  • Jsem optimista
  • K výškám
  • - "Láska se nám může stát":https://www.youtube.com/watch?v=3GTB5Shqnf8 (s "Václavem Noidem Bártou":https://www.extra.cz/tema/vaclav-noid-barta)
  • - "Kilo sem, kilo tam":https://www.youtube.com/watch?v=2yqAanBQTRI (s "Kamilou Nývltovou":https://www.extra.cz/tema/kamila-nyvltova)
  • "Gynekolog amater":
  • - "Láska v housce":https://www.youtube.com/watch?v=prokEP5okQo (s "Xindlem X":https://www.extra.cz/tema/xindl-x)
  • Brány Svaté (feat. Eddie Sender)
  • - "Dál za obzor":https://www.youtube.com/watch?v=OjPVW1ia-hg (s "Karlem Gottem":https://www.extra.cz/tema/karel-gott-zpevak)

Kariéra

Studovala na na Pedagogické fakultě v Liberci a dále získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Není pouze zpěvačkou a herečkou, je také skladatelkou a závodnicí rally. Nejvíce se však věnuje vystupování s kapelou a herectví v českých muzikálech a televizních seriálech.

V roce 2001 se stala hlavní zpěvačkou v kapele Modré hopačky (její první kapela), se kterou v roce 2002 vydali vlastním nákladem CD s názvem Synkopy s griliášem. Dále byla frontmankou rockové skupiny Clathea, se kterou sjížděla také zahraniční festivaly (Polsko, Chorvatsko, Německo). V roce 2010 založila na základně castingové reality show ve spojení se Stream.cz kapelu ve složení: Lukáš Bundil (kytara), Olga Lounová (zpěvačka), Jirka Veselý (bicí), Jakub Rolník (basa), Petr Šťastný (kytara).

Když se proslavila, změnila si jméno. Ze svého rodného příjmení odstranila první tři písmena a z Olgy Pytlounové byla Olga Lounová.

Svou první studiovou desku vydala začátkem roku 2011, dala jí název Rotující nebe. V té době podepsala smlouvu se světovým vydavatelstvím Universal Music. Následující rok se vypravila na své první turné nazvané Optický klam. Na konci roku 2012 přišla s videoklipem ke skladbě Dál za obzor, kterou napsala pro sebe a Karla Gotta V roce 2013 vyšlo její album s názvem Optický klam a v roce 2016 pak deska nazvaná Chuť svobody.

K rallye se dostala v roce 2010, ve kterém se objevila ve filmu Tacho Od té doby jezdila jako navigátorka (případně řidička) při závodech. Mezi její úspěchy patří 3. místo ve třídě na Rally Bohemia 2013 a 2. místo v dámském poháru. 4. místo ve třídě na Barum rally.

Co se sportu týká, nevěnuje se pouze světu motorů, je také zdařilo akrobatkou, což dokázala při svých show. Trénovala také thajský box a Pole dance. Věnuje se také potápění bez kyslíkové masky.

Olga Lounová se v roce 2020 zapojila do soutěže Eurovision Song Contest (Eurovize 2020) V národním kole bojovala o účast v hlavní části soutěže s písní Dark Water Postoupit se jí nepodařilo.

Hrála v muzikálech: Angelika (Contorei), Mýdlový princ (Marie), Mamma Mia (Rosie, Tanya), Golem, Dracula a daších.

Hraje také ve filmech a seriálech, a to i v zahraničních.

Nejznámější role

Osobní život

Jejím partnerem byl Marcus Tran se kterým v roce 2008 založila skupinu Blind Angie. Jejím dalším partnerem byl Xindl X, se kterým nazpívala hit Láska v housce. Xindl X si chtěl svou partnerku vzít, ale jejich vztah skončil v roce 2011 rozchodem. V následujících letech se vyrojily spekulace, že udržuje poměr s Danielem Landou

Profily na sociálních sítích

Články