Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Český herec a komik Oldřich Kaiser se narodil 16. května 1955 v Liberci.

Nejznámější role:

Oldřich Kaiser vystudoval herectví na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Jeho prvním angažmá bylo Divadlo na Vinohradech, následovala Ypsilonka a první společné hraní s Jiřím Lábusem a v roce 1993 angažmá v činohře Národního divadla, kde působil do roku 1999. Hrál také v Divadle bez zábradlí.

Zářil a září nejen v divadle, ale i na filmovém plátně a v televizních obrazovkách. Natočil celou řadu filmů. Pětkrát byl nominován na cenu Český lev Dvakrát za hlavní roli (Obsluhoval jsem anglického krále a Klauni) a třikrát za vedlejší (Pouta, Odcházení a Vendeta). Ani jednu z nominací bohužel v křišťálovou sošku neproměnil. Získal ji až za výkony ve vedlejších rolích ve filmech Masaryk a Po strništi bos.

V televizi exceloval především ve spolupráci se svým nerozlučným parťákem Jiřím Lábusem v pořadech Možná přijde i kouzelník, Ruská Ruleta (Tv Nova) nebo Zeměkoule (Česká televize). V rozhlase pak hlavně nekonečným improvizačním seriálem Tlučchořovic rodinka, ve kterém od roku 1991 společně s Jiřím Lábusem namlouvají všechny postavy.

Jeden z nejlepších českých herců donedávna utápěl svůj talent v alkoholu. V lednu roku 2004 byl dokonce obviněn z výtržnictví a útoku na veřejného činitele, kdy jednomu policistovi skočil na záda a předváděl své pověstné Klíště. Zavařil i divadlům ve kterých hrál. Občas bez omluvy nepřišel na zkoušku nebo představení a divadlu na Vinohradech jednou na zájezdu v opilosti zrušil ubytování pro všechny kolegy. Na vlastní žádost podstoupil protialkoholní léčbu a už zase hraje jako o život v divadle i filmech.

V červenci roku 2019 prodělal infarkt a skončil na jednotce JIP. Podobnou zkušenost měl už v roce 2017 kdy ho na JIP dohnaly potíže s krční páteří, kvůli kterým měl ochromenou ruku.

V letech 1980 až 2005 byla jeho manželkou česká herečka Naďa Konvalinková se kterou má dceru Karolínu. Jeho současnou partnerkou je písničkářka Dáša Vokatá

Články