Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Nicole Mary Kidman je americko-australská herečka narozená 20. června 1967 v Honolulu na Havaji (USA

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří Po několik let ale byla zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. To se změnilo roku 2001, kdy se staly pro její život dvě zcela zásadní věci - rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou filmovou hvězdu.

Je držitelkou čtyř Zlatých glóbusů dvou Cen Emmy a jednoho Oscara (z roku 2003 za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, kdy ve filmu Hodiny zahrála Virginii Woolf a Ceny BAFTA

Má rovněž svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu

Je ambasadorkou dobré naděje organizací UNIFEM a UNICEF

Osobní život

Narodila se australským rodičům, má dvojí státní občanství a sestru Antonii.

Absolvovala North Sydney Girls High School.

Během natáčení filmu Bouřlivé dny roku 1990 se sblížila s Tomem Cruisem za kterého se ještě toho roku provdala. Několikrát se spolu pokoušeli o dítě, nakonec si však dvě, Isabellu a Connora, adoptovali. Manželství jim vydrželo do roku 2001.

V roce 2015 byl zveřejněn dokument Going Clear, zkoumajícího praktiky scientologické církve (sekty), kterou její bývalý manžel podporuje s tvrzením, že od roku 1999 začali vedoucí představitelé této skupiny interně řešit její „špatný vliv“ na Cruise a jeho víru. Faktorem bylo i to, že Nicolin otec byl váženým psychologem, jehož postoj odmítal většinu závěrů víry svého tehdejšího zetě. Podle zmíněného dokumentu mezi praktiky scientologů patřilo např. i nasazení štěnic do domu Kidman nebo zaměření se na její adoptivní děti a jejich štvaní proti ní.

Podruhé se vdala 2006 a to za country zpěváka Keitha Urbana Z tohoto sňatku roku 2008 vzešla dcera Sunday Rose. Její mladší sestra Faith Margaret se narodila roku 2010 náhradní matce.

S režisérem Bazem Luhrmannem je pojí velmi osobní přátelství, byl například přítomen i na její svatbě jako svědek.

Články