Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Nicki Minaj je umělecké jméno Oniky Tanye Maraj, která pochází z exotického Trinidadu. Narodila se 8. prosince 1982. Její rodina je indo-afrického původu, Na konci 80. let však odešli hledat štěstí do Ameriky za lepším životem. Tak se Nicki dostala do Queens v New Yorku.

Nejznámější hity

Kariéra

Nicki Minaj se hudbě věnovala odmalička. Dokonce umí hrát na klarinet. Zlákal ji však svět hip-hopu a rapu. Svůj první mixtape Playtime is Over vydala v roce 2007. O masový úspěch se však postaral až rapper Lil Wayne se kterým se Nicki Minaj seznámila v roce 2009. Ten ji zajistil smlouvu se společností Young Money Enterteiment a Cash Money Records.

Komerční úspěch jí přineslo album Pink Friday, vydané v roce 2010. Jako první zpěvačce v historii se Nicki podařilo mít 7 songů v hitparádě Billboard Hot 100. Alba se celkem prodalo 1,9 milionu kusů. Její zatím poslední album nese název The Pinkprint.

Nicki Minaj je ve světě showbyznysu proslulá svým provokativním vzhledem (roztodivné paruky v barvě cukrové vaty) a životním stylem, který se samozřejmě propisuje i do její tvorby. Videoklip se sexuálním podtextem k písni Anaconda vidělo během 24 hodin 19,6 milionů uživatelů, čímž zlomila dosavadní rekord videoklipu Miley Cyrus (27) k písni Wrecking Ball.

Osobní život

Nicki si podle dostupných informací prožila pekelné dětství, jelikož její otec byl těžký alkoholik, bral drogy a má na triku u pokus o vraždu.

Jejím partnerem byl rapper Meek Mill

21. října 2019 se jejím manželem stal sexuální deviant Kenneth Petty který byl v 90. letech usvědčen ze znásilnění šestnáctileté dívky, za což si odpykal ve vězení čtyři roky. Po propuštění v roce 1999 mu bylo nařízeno, aby se přihlásil do registru v New Yorku jako sexuální delikvent. Když se však přestěhoval za Nicki Minaj do Kalifornie, nezaregistroval se na příslušných úřadech jako sexuální delikvent, jak předepisuje zákon a skončil ve federální vazbě Nebyl to jeho jediný zločin, byl trestaný celkem dvanáctkrát. V roce 2006 byl odsouzený na 10 let za vraždu prvního stupně. Z vězení byl propuštěn po sedmi letech. Nicki a Kenneth se znají už od doby, kdy byli teenageři.

V červenci 2020 se Nicki Minaj na svém instagramovém účtu pochlubila, že je těhotná Že s manželem snaží o miminko, oznámila zpěvačka už v září a informovala tak o ukončení její kariéry. Nicki Minaj a Kenneth Petty přivítali na svět prvního potomka 30. září 2020 v Los Angeles.

Profily na sociálních sítích

Články