Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Niall James Horan je irský zpěvák a skladatel, člen skupiny One Direction Narodil se 13. září 1993 v Mullingaru.

Nejznámější písničky

Kariéra

Docházel na základní školu St. Kenny's National School a také na římsko-katolickou chlapeckou školu Coláiste Mhuire, obě v rodném městě. Působil ve školním sboru, se kterým vystupovali především o Vánocích.

Na jaře 2010 se (v šestnácti letech) přihlásil do sedmé řady pěvecké televizní soutěže The X Factor Během ní s Liamem Paynem Louisem Tomlinsonem a Zayne Malikem utvořil chlapeckou skupinu One Direction Od té doby s ní vydal pět studiových alb, absolvoval několik světových turné a získal mnoho ocenění, včetně BRIT Awards a MTV Video Music Awards

Jejich první singl What Makes You Beautiful se v hitparádě UK Singles Chart umístil na první příčce a od té doby se jej prodalo po celém světě více než 5 miliónů kopií.

V srpnu 2015 oznámili, že od následujícího roku přerušují svoji činnost na dobu neurčitou a chtějí se věnovat sólovým kariérám.

Následně podepsal nahrávací smlouvu s Capitol Records u níž v září 2016 vydal debutový singl This Town který v květnu 2017 následovala píseň Slow Hands a v září Too Much to Ask

V říjnu 2017 vydal debutové sólové album Flicker a v březnu 2020 Heartbreak Weather.

V roce 2017 vyhrál cenu American Music Award v kategorii Nejlepší nový umělec roku.

V lednu 2019 spolupracoval s Juliou Michaels na skladbě What a Time

Osobní život

Má staršího bratra Grega. Po rozvodu rodičů (bylo mu pět let) žil s otcem Bobbem. Od dětství hraje na kytaru aktuálně i klavír a bicí

Je velkým fanouškem fotbalu ragby a především golfu Od roku 2016 podporuje organizaci Drive, Chip, and Putt jenž se snaží zvýšit zájem dětí o golf a dostat jej do podvědomí nastupující generace. Následující rok se stal členem organizace Modest golf management team kde aktivně podporuje a trénuje profesionální sportovce věnující se této disciplíně..

Po skončení turné se v lednu 2014 podrobil operaci kolena, po které mu trenér a tehdejší manažer fotbalového týmu Chelsea José Mourinho nabídl sedmitýdenní fyzioterapeutickou léčbu právě v tomto klubu.

Než se z něj stala celebrita chodil s dívkou jménem Holly Scally. Na přelomu let 2013 a 2014 krátce randil s modelkou maďarského původu Barbarou Palvin Od listopadu 2014 do června 2015 byla po jeho boku australská modelka Melissa Whitelaw. Během roku 2018 chodil s americkou herečkou Hailee Steinfeld

Většina jeho vztahů je však pouhou spekulací a asi jen on sám ví, jak se věci skutečně mají. Na veřejnosti se tak mluví např. o románku se zpěvačkou Ellie Goulding v roce 2013, irskou modelkou Thalia Heffernan roku 2014, nebo belgickou studentkou Celine Helene Vandycke v roce 2016.

Články