Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Natascha Kampusch se narodila 17. února 1988 ve Vídni.

Únos Nataschy Kampusch

V pondělí 2. března 1998 ji tehdy pětatřicetiletý Wolfgang Přiklopil odvedl z její školy ve Vídni, přinutil ji nastoupit do jeho minibusu, poté ji uvěznil ve předem připraveném sklepení v domě na rakouském venkově v obci Strasshof an der Nordbahn. Natasche tehdy bylo 10 let.

Přiklopil pracoval jako elektrotechnik, navenek působil normálně, ve skutečnosti se však jednalo o psychopata. Nedokázal si najít partnerku, a tak si umanul, že pro sebe ideální ženu vychová.

Po zmizelé Natascha Kampusch pátralo doslova celé Rakousko. Policie díky svědeckým výpovědím vyslechla velké množství podezřelých, dokonce i Přiklopila, ten si však opatřil alibi.

Dívka strávila 8 dlouhých let v malé místnosti pod garáží jeho domu. Nejdříve nesměla místnost vůbec opouštět, později se situace změnila a Přiklopil například nutil k domácím pracím v jeho domě. 23. srpna 2006 využila jeho nepozornosti a utekla. Podařilo se jí zaklepat na sousedku, která zavolala policii. Přiklopil utekl a rozhodl se ukončit svůj život skokem pod vlak.

Natascha Kampusch se ve svých 18 letech ocitla na svobodě, policii se ji podařilo identifikovat. O jejím děsivém příběhu vznikla kniha i film 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové

Články