Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Česká zpěvačka a herečka Natálie Grossová se narodila 28. září 2002 v Praze.

Je dcerou zesnulého politika Stanislava Grosse který byl v letech 2004 až 2005 předsedou vlády České republiky. Její matkou je česká podnikatelka Šárka Grossová rozená Perlíková. Má starší sestru Denisu Grossovou, která se věnuje tanci a focení. Jejich společným zájmem je step.

Zpěvu se věnuje už od dětství. První divadelní roli dostala, když jí bylo sedm let. Představila se jako malá Cosette v muzikálových Bídnících.

Ztvárněním role Sáry v muzikálu Ples upírů zaujala nejen diváky, ale i odborníky, což ji v roce 2017 vyneslo nominaci na Cenu Thálie .Sára byla její první hlavní muzikálovou rolí. V březnu roku 2018 si přímo při představení zlomila nos, když v zákulisí nabourala do kolegyně.

V roce 2017 nastoupila na konzervatoř, kde studuje zpěv, tanec a herectví.

Společně s hudebníkem Filipem Janečkem synem jejího kmotra Františka Janečka nazpívala vánoční hit Pozornost na sebe strhla, když přezpívala píseň Léto. Tedy píseň, kterou se do srdcí fanoušků zapsala hlavně Iveta Bartošová.

Objevila se také před kamerou. Natáčela seriály Přístav a Modrý kód Jejím filmovým debutem se stal snímek režiséra Jána Nováka Pepa, kde ztvárnila dceru hlavního hrdiny příběhu, kterého hraje Michal Suchánek.

Zahrála si i v nejúspěšnějším světovém muzikálu dneška Čarodějka (Wicked) producenta Františka Janečka, konkrétně cukrkandlovou Glindu. Alternovat ji budou zpěvačky Nikola Ďuricová a Sára Milfajtová. Muzikál měl premiéru v GoJa Music Hall.

Natálie Grossová chodila s o dva roky starším kolegou z muzikálu Fantom opery Janem Francem. Později se jejím přítelem stal operní pěvěc Daniel Matoušek.

Články