Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Česká herečka Naďa Konvalinková se narodila 18. dubna 1951 v Praze.

Nejznámější filmy

Kariéra

Své první divadelní angažmá získala v plzeňském divadle J. K. Tyla, kde hrála od roku 1973 do roku 1976. Poté zamířila do Městských divadel pražských, kde strávila bezmála dvě dekády. Dále pak hostovala například v Hudebním divadle Karlín, Divadle ABC či Divadle Bez zábradlí.

Objevila se ve větším množství filmových i televizních pohádek. Snad její nejznámější rolí je Mařenka po boku Jiřího Korna v pohádce Honza málem králem

Ztvárnila také několik nezapomenutelných rolí v legendárních českých komediích. Například ve snímku Adéla ještě nevečeřela. Je též zdatnou dabérkou a moderátorkou dětských pořadů. Propůjčila svůj hlas také několika večerníčkům - například Hajadla.

Osobní život

Na dětství nemá hezká vzpomínky, její rodiče se rozvedli, když jí bylo deset. Poté žila v dětském domově, z kterého ji vysvobodila její babička, která ji začala vychovávat. Naďa chodila na gymnázium, angažovala se v dramatickém kroužku a po maturitě zamířila na DAMU, kde v roce 1973 absolvovala obor herectví.

V letech 1980 až 2005 byla provdána za herce Oldřicha Kaisera V roce 1983 se v tomto manželství narodila dcera Karolína Kaiserová, z které se stala také herečka.

Je patronkou nadačního fondu pro opuštěné děti Rozum a cit

Články