Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Francouzská herečka ukrajinského původu Mylène Demongeot se narodila 29. září 1935 v Nice. Je známá především díky roli krásné Hélène ve francouzské filmové sérii Fantomas.

Nejznámější filmy

Kariéra

Hereckou kariéru odstartovala v roce 1953.

V roce 1958 byla nominována na cenu BAFTA Úspěchu se dočkala za roli v historickém dramatu podle románu Arthura Millera Čarodějky ze Salemu v kategorii nejslibnější nováček. Tento film byl v její herecké kariéře pomyslným odrazovým můstkem. Získala za ni i cenu pro nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary

Poté přišla série Fantomas a také role intrikánky Mylady de Winter ve Třech mušketýrech.

Byla sex symbolem 50. a 60. let.

Osobní život

Její matka Claudia Troubnikova pocházela z Charkova na Ukrajině. Jejím otcem byl Alfred Demongeot, napůl Francouz, napůl Ital.

Mylène Demongeot (rodným jménem Marie-Hélene Demongeot) se narodila v Nice. Když jí bylo 13 let, přestěhovala se s rodiči do Paříže. Věnovala se hře na klavír a navštěvovala dramatické kurzy. Po ukončení studií to krátce zkusila také jako modelka.

V letech 1958 až 1968 byl jejím manželem Henri Coste. Jejím druhým manželem byl Marc Simenon, se kterým byla v manželském svazku od roku 1968 až do jeho smrti v roce 1999.

Články