Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Česká herečka a pedagožka Monika Stará (rozená Pelcová) se narodila 18. prosince 1965 ve městě Hranice na Moravě. Její jedinou rolí byla role princezny Adélky v pohádce S čerty nejsou žerty kterou v roce 1984 natočil režisér Hynek Bočan Jednalo se o její životní roli, ke které se nachomýtla naprostou náhodou.

Herečka jediné role

Před kamerou debutovala ještě pod svým rodným jménem Monika Pelcová, když jí bylo 18 let. Monika tehdy hrála ochotnicky divadlo a jejím snem bylo dostat se na DAMU Přijímací zkoušky jí sice nevyšly, utkvěla však díky nim v oku režiséru Hynku Bočanovi a získala roli v dnes už kultovní české pohádce, která byla natočena na motivy pohádky Čertův švagr od Boženy Němcové Telegram, že se má neprodleně dostavit na Barrandov, obdržela asi 10 dní po příjímacích zkouškách. Diváci ji mohou vidět jako princeznu Adélku, která se zamiluje do mlynáře Petra Máchala v podání Vladimíra Dlouhého Její hlas však v pohádce neuslyší. Kvůli jejímu moravskému přízvuku ji předabovala herečka Naďa Konvalinková

Když byla pohádka dotočena, vrátila se zpátky do Olomouce. Před kameru si pak už znovu nestoupla. Herectví nakonec nestudovala, místo toho zamířila na pedagogickou fakultu, kde vystudovala obor čeština a hudební výchova. Poté se z ní stala pedagožka, kromě češtiny a hudební výchovy učila nakonec i jiné předměty. Například výtvarnou výchovu. V dětství si na školu často hrála. A dle jejích slov je v učitelování také kus herectví. Svého času také závodně tancovala.

Provdala se za svého někdejšího spolužáka z gymnázia, se kterým má dvě dcery. Jejich manželství skončilo rozvodem.

Články