Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Česká zpěvačka, herečka a moderátorka Monika Absolonová se narodila 27. září 1976 v Benešově u Prahy. Proslavila se především díky muzikálům.

Nejznámnější písničky

Kariéra

Pěveckou dráhu odstartovala již v 7 letech, kdy začala zpívat v Kühnově dětském sboru. Počátkem 90. let 20. století chodila na hodiny zpěvu k Lídě Nopové od roku 1996 k Eduardu Klezlovi. Mezitím však již roku 1993 vydala své první CD s názvem Monika.

Navštěvovala soukromou střední hotelovou školu v Praze, po jejím absolvování pokračovala studiem německého jazyka na Akademii Jana Amose Komenského.

Jejím prvním velkým muzikálem byl Dracula, kde po jejím boku zářila i česká šansoniérka Renata Drössler. Dále hrála v Krysaři Daniela Landy a divadelních verzích muzikálů Rebelové a Noc na Karlštejně.

Michal David ji obsadil do titulních rolí v Kleopatře, Třech mušketýrech i Angelice. Objevila se také v činohře i filmu (čarodějnice v Princezně ze mlejna 2 menší roli si střihla ve Zdivočelé zemi nebo Kameňáku 2 a 3).

Roku 2012 začala, spolu s Tomášem Matonohou a Alešem Hámou moderovat soutěžní pořad České televize Taxík.

V roce 2014 si zahrála hlavní roli v muzikálu Antoinetta - královna Francie, který uvádí Divadlo Hybernia Od 2015 hraje v muzikálu Evita a hře Do ložnice vstupujte jednotlivě.

V letech 2002 a 2003 byla vyhlášena Skokankou roku v anketě Zlatý slavík. Roku 2011 obdržela Cenu Thálie (za hlavní roli v muzikálu Funny Girl).

V září 2005 společně s Ivetou Kopperovou a Michalem Srpem založila obchodní společnost IMM PRODUCT, s.r.o., o dva roky později však svůj podíl prodala.

Tvoje tvář má známý hlas 2022

Zapojila se do deváté řady zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas 2022, kterou vysílá TV Nova.

Osobní život

Její otec terorizoval celou rodinu, samotnou zpěvačku sledoval a pronásledoval.

V letech 2000 až 2003 byla vdaná za hokejistu Václava Eiselta. Pak se často objevovala ve společnosti s mladšími muži, po rozvodu randila s šéfem kapely Kečup Karlem Paulsem, zpěvákem Danielem Hůlkou, baskytaristou kapely Lokomotiva Vítkem Fialou nebo podnikateli Jaroslavem Haštavou a poté Vratislavem Jandou (jejich vztah se rozpadl po čtyřech létech roku 2013).

Jejím dalším partnerem se stal hokejista Tomáš Horna, s nímž má dva syny - Tadeáše a Matouše. Tadeáš se narodil 20. listopadu 2015, Matouš přišel na svět 10. listopadu 2018. Její vztah s Tomášem Hornou se však v roce 2021 rozpadl.

Zdraví

Od svých devatenácti let podstoupila několik nepovedených plastických zákroků nosu, který jí nakonec (roku 2008) zachránil špičkový český chirurg Bohdan Pomahač.

Články