Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Třináctidílný seriál České televize z moravsko-slezské metropole Místo zločinu Ostrava je inspirovaný skutečnými událostmi.

Premiéra: 6. 1. 2020 na ČT1

Režie: Dan Wlodarczyk, Jan Hřebejk Jiří Chlumský

Obsazení: herci a postavy

Děj seriálu Místo zločinu Ostrava

Jednotlivé díly jsou inspirovány případy, které policie vyšetřovala na Ostravsku v průběhu několika uplynulých let.

Seriál Místo zločinu Ostrava představí dvojici zdánlivě velmi odlišných kriminalistů – Emu a Honzu. Zatímco Ema je přímočará a racionální, tak Honza ve službě bere vše osobně, neúspěchy považuje za své osobní selhání. Ema je soutěživá, Honza výbušný a náladový.

Ema je přizvána, aby jako specialista na komunikaci s nezletilou mládeží pomohla s vyšetřováním zmizení dívky. I za jejího velkého přispění je případ úspěšně vyřešen. Ředitel krajské

kriminálky ji ale odmítne přijmout. Ema se rozhodne zúčastnit výběrového řízení na šéfa mordparty a k velkému údivu svých budoucí kolegů výběrové řízení vyhraje. Jediný vážný kandidát Honza totiž začíná být vyšetřován za postřelení únosce.

Obtížná role matky a práce v oddělení vražd Emě připraví těžký začátek. Honza je jedním z těch, kteří novou šéfovou berou od začátku s rezervou. Nevadí mu, že ho přeskočil někdo jiný, ale že je to někdo, kdo na tu práci podle něj nemá. Během dalších případů se z nich stane dvojice, která se profesionálně doplňuje a postupně v sobě nachází dokonce možná víc než kolegiální náklonnost.

Přehled dílů

  • Krásné světlo (1/13) (premiéra 6. 1. 2020 na ČT1) – První díl začíná případem pohřešované čtrnáctileté Nikoly. Nikola byla roztleskávačka a výslech mladých dívek, se kterými trénovala, není pro otrlou partu kriminalistů vůbec jednoduché. Do jejich týmu je proto přizvána žena, kapitán Ema Grodská, která dokáže porozumět dívkám lépe. Podaří se objevit možný motiv v podobě lechtivých fotografií dívek, které putují po internetu. Kriminalisté začnou řešit případ dětské pornografie.
  • Kilometr pod zemí (2/13) (premiéra 13. 1. 2020 na ČT1)
  • Tichošlápek (3/13) (premiéra 20. 1. 2020 na ČT1)
  • Smrt v Tunisu (4/13) (premiéra 27. 1. 2020 na ČT1)
  • Pro nic za nic (5/13) (premiéra 3. 2. 2020 na ČT1)
  • 17 vteřin (6/13) (premiéra 10. 2. 2020 na ČT1)
  • Rituál (7/13) (premiéra 17. 2. 2020 na ČT1)

Články