Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Česká herečka Miroslava Šafránková se narodila 11. června 1958 v Brně.

Nejznámější role

Rodina

sestra - Libuše Šafránková

Kariéra

Mladší sestra herečky Libušky Šafránkové svou roztomilou tvář poprvé na plátnech kin ukázala v rodinném muzikálu Přijela k nám pouť Ten nebyl zdaleka poslední. Dále si zahrála si například ve filmu Robinsonka režiséra Karla Kachyni Ztvárnila roli osiřelé dívenky, zastupující v domácnosti svou zemřelou maminku. V hlavní roli se objevila i v dalším jeho filmu, dobrodružné pohádce Malá mořská víla, kde si zahrála spolu se svou sestrou.

Hrála také Arabelu Majerovou v televizním seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. V pokračování oblíbeného pohádkového seriálu Václava Vorlíčka nahradila slovenskou herečku Janu Nagyovou

Všichni ji známe především díky roli sekretářky Marcely Borůvkové neboli Borůvky z filmu Jak svět přichází o básníky od režiséra Dušana Kleina kde hrála po boku Pavla Kříže

Osobní život

V 80. letech se na tuzemské scéně odmlčela, vdala se totiž za L. A. Steina do tehdejšího západního Německa. Zde účinkovala pod jménem Miroslava Stein v několika televizních inscenacích i filmech. Objevila se například v seriálu Derrick.

V letech 1986 - 1989 pak žila s manželem Mexiku.

V Německu začala také studovat ekonomii, studium pak dokončila na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Po rozpadu prvního manželství se vrátila do Prahy a později se podruhé provdala. Jejím manželem se stal Miroslav Drozda. Je majitelkou tiskové agentury Kirké.

Články