Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Miroslav (Míra) Hejda je český moderátor, producent a podnikatel v kreativní tvorbě televizního a online marketingu Narodil se 10. října 1983 v Plzni.

Kariéra

Absolvoval plzeňskou SPŠ dopravní studia na Západočeské univerzitě tamtéž (obor Strojní inženýrství a poté i Pedagogické fakultě nedokončil.

V západočeském rádiu KissProton (aktuálně Kiss začal pracovat už v devatenácti letech, nejdříve jako Agent 90.0, poté asistent produkce. O dva roky později (2004) uspěl v konkurzu na moderátora odpolední (a později i ranní) show.

V říjnu 2005 dostal první televizní nabídku na moderování regionálních zpráv (konkrétně od ZAK TV). Brzy se kromě této (a TV Óčko uplatnil i celoplošné. Na TV Prima uváděl pořad VyVolení 3: Noví hrdinové po boku Terezy Pergnerové (zvládli 72 přímých přenosů během 3 měsíců).

V rádiu ovšem zůstal, kromě vysílání se stal programovým ředitelem. Byl jednou z hlavních tváří projektu Kiss Party LIVE (v jeho rámci roky jezdil každé dva týdny po diskotékách).

V roce 2008 spustil svoji vlastní talk show Limuzína s Mírou Hejdou na Óčko STAR. Svou činnost rozvíjel i v automobilové oblasti, pořad Autocental produkoval sedm let.

K testování vozů se vrátil v roce 2020 jako ambasador značky Auta Super.

Roku 2014 přišel šéf Snídaně s Novou s nápadem, aby vytvořil moderátorské duo se svou partnerkou Zorkou Hejdovou (tehdy Kepkovou). Tuto společně moderovali do 2020.

2017 rozjel vlastní internetové televize o bydlení TVbydleni.cz a TVarchitect.com Vyrábí vlastní seriály na téma stavby a rekonstrukce, investic do nemovitostí, developerských projektů a interiérů. Ve skupině Living Media která obě televize zaštiťuje, zastává post spolumajitele a generálního ředitele.

Osobní život

V roce 2012 požádal o ruku zmiňovanou Zorku a to v přímém přenosu TV Nova Jejich svatba proběhla 2013 na zámku Blatná žijí na okraji Plzně

Mají psa plemene Pomeranian jménem Barney.

2018 měl s manželkou autonehodu při návštěvě Arizony v USA (srazili losa).

V březnu 2020 se oba dostali do dvoutýdenní karantény spojené s pandemií nemoci covid-19 neboť se vrátili z dovolené v Rakousku

V říjnu 2020 s manželkou oznámili na sociálních sítích informaci o jejím těhotenství

Články