Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Český herec, moderátor a bavič Miroslav Donutil se narodil 7. 2. 1951 v Třebíči Je držitelem Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Pasti, pasti, pastičky z roku 1998.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Již za studií hrál v tamním Divadle Husa na provázku kde působil v letech 1973 až 1990. Poté se stal členem souboru Činohry Národního divadla kde působil do roku 2013. Odtud odešel po eskapádách s výměnami divadelních ředitelů s politickým pozadím. Jeho výpověď se odehrála za značného zájmu médií. V Národním divadle nicméně dodnes vystupuje jako host ve hře Sluha dvou pánů kde exceluje v roli Truffaldina. V současnosti je na umělecké volné noze.

Osobní život

Od svých osmnácti let trpí epilepsií. S manželkou Zuzanou mají dva syny. Starší Tomáš pracuje jako informatik, mladší Martin je rovněž hercem. Společně se v létě jezdí již několik desítek let rekreovat do obce Bobrová na Vysočině, kde mají chatu.

V roce 2016 mu byla udělena Cena města Třebíče V únoru 2019 byla v tamním Kině a divadle Pasáž odhalena bronzová busta akademického sochaře Sebastiana Wojnara, stejně tak ve foyer vystaven kostým z již zmiňované hry Sluha dvou pánů.

Články