Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Česká televizní moderátorka Mirka Čejková (dříve Mirka Všetečková) se narodila 7. dubna 1962 v Praze.

Kariéra

Je známá především díky tomu, že moderovala hlavní zpravodajské relace na všech třech našich hlavních televizních stanicích (Česká televize, Nova, Prima). Díky tomu patřila svého času k největším celebritám tuzemských televizních obrazovek. V té době byla populárnější než Karel Gott.Toho předběhla v anktetě TýTý, kdy byla hlasováním diváků zvolena nejpopulárnější osobností televizní obrazovky za rok 1993.

Vystudovala pražskou Vysokou školu chemicko-technologickou dala se však na dráhu moderátorky. Začínala ještě v tehdejší Československé televizi (poté České televizi), kde v letech 1989 až 1995 uváděla hlavní zpravodajkou relaci. Na stejný post se později dostala také na televizi Nova, kde společně s Pavlem Zunou patřili k miláčkům televizních diváků.

Se Zunou tvořila zprávařskou dvojici v roce 2008 také na Primě – tehdy se relace jmenovala 1. Zprávy na Primě. Od doby, kdy se oba stáhli z televizních obrazovek, spolu údajně nepromluvili.

Když v roce 2010 dostala na Primě nečekaně výpověď, rozhodla se pověsit moderátorskou kariéru na hřebík a věnovat se koučování. Od té doby se živila jako koučka a poradkyně.

Pokud si chcete nechat pomoct od kdysi slavné moderátorky, můžete ji kontaktovat prostřednictvím jejího webu - web Mirky Čejkové.

Osobní život

Byla celkem třikrát vdaná. Poprvé za podnikatele a spolužáka z vysoké školy Tomáše Všetečku, se kterým má dceru Petru, která je mentálně postižená. 

Je aktivní ve sdružení ProFem, což je konzultační středisko pro ženské projekty. Prioritami Mirky Čejkové jsou péče o postižené, vzdělávání, soudnictví a týrání žen. Je také ředitelkou Nadačního fondu pro protonovou terapii a mentorkou v Business Professional Women Prague.

Z jejího druhého manželství s golfistou Alexem Čejkou vzešli synové Alex a Felix. Čejková prozradila, že otec se s dětmi nevídá a neplatí alimenty.

V letech 2005 až 2011 byla provdaná za podnikatele Marka Víta, kterého si vzala ve věznici ve Všehrdech na Chomutovsku, kde si odpykával osmiletý trest za podvod.

Články